Reklamy
Artykuł sponsorowany Nieruchomości

Jak podnieść wartość naszej nieruchomości na sprzedaż?

W ostatnim czasie możemy zaobserwować olbrzymi popyt na nieruchomości. Ludzie coraz częściej przeprowadzają się w poszukiwaniu lepszej pracy, edukacji czy jakości życia. Szczególnie popularne stało się to w dużych miastach, które oferują wiele możliwości. Wszystko to spowodowało, że mieszkań na sprzedaż jest coraz mniej, a równocześnie ceny na tym rynku idą w górę. Jest to więc świetna okazja dla właścicieli mieszkań, którzy chcą je w tym okresie sprzedać. Warto jednak przed zabraniem się za to pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które podniosą jego wartość. Sprawdź jakie i zyskaj więcej, niż przewidywałeś!

Zainwestuj w remont

Postawmy się w sytuacji kupującego. Jeżeli przeglądamy oferty mieszkań na stronach internetowych agencji nieruchomości, pierwszym czynnikiem na który zwracamy uwagę jest jego stan. Oczywiście każdy ma inne preferencje, ale od nabywanej nieruchomości wymagamy pewnego minimum. W zależności od stanu lokalu, który mamy na sprzedaż, przed wystawieniem ogłoszenia, warto zainwestować w jego remont. Są to i tak mniejsze koszty, niż zysk, który możemy osiągnąć podczas sprzedaży. Czasem wystarczy jedynie odmalować ściany, niekiedy warto wymienić także instalacje i okna. Chodzi o to, żeby nasze mieszkanie wyglądało na schludne i zadbane, aby nawet pomimo wieku, nie zdradzało ile ma faktycznie.

Dobre ogłoszenie i zdjęcia to podstawa

Chyba oczywistym faktem jest to, że im lepsze będzie ogłoszenie naszego mieszkania, tym większa szansa na szybkie znalezienie zainteresowanych. Nie jest to sprawa łatwa, więc nic dziwnego, że tak dużą popularnością cieszą się agencje nieruchomości. Ich agenci oferują niezbędną pomoc od samego początku, zaczynając od utworzenia oferty naszego mieszkania, kończąc po sfinalizowaniu transakcji. Stan naszego lokalu jest jaki jest, ale kluczowe jest opisanie jego w taki sposób, żeby wyglądało jak spełnienie marzeń. Dobra agencja nieruchomości stworzy takie ogłoszenie, w którym głównie skupi się na jego zaletach, powierzchownie traktując mankamenty. Takie zasady dobrej reklamy! Kluczowe są również zdjęcia. Muszą być one dobrej jakości oraz przedstawiać nasz lokal z jak najlepszej strony. Przed zrobieniem zdjęcia zadbajmy o szczegóły: porządek, fajne dodatki, a także detale np. kwiaty. Uczyni to mieszkaniem bardziej ciepłym i przyjaznym. Dobra perspektywa, światło i kadr są kluczem do przyciągnięcia osób do naszej propozycji.

Zanim wystawisz ogłoszenie, zbadaj rynek

Co ma przekonać kupującego do wybrania naszej oferty, spośród setek innych? Jeśli decydujemy się na dodanie ogłoszenia musimy najpierw porządnie sprawdzić rynek wokół. Sprawdź oferty agencji nieruchomości, ponieważ kluczem do sukcesu jest zaproponowanie takiego lokalu, który spełnia podobne standardy do nieruchomości w sąsiedztwie. Jednak dobrze jest jeżeli ma coś wyjątkowego, co sprawia, że jest oryginalny i będzie to decydująca kwestia podczas dokonywania wyboru. Często poprzez takie cechy szczególne, kupujący są w stanie zapłacić więcej, niż za mieszkanie w podobnym standardzie, ale jej pozbawione. Świetne wnętrza, ogromny balkon, bardzo jasna, otwarta przestrzeń, możliwości jest mnóstwo. Spróbujmy znaleźć ten jeden, oryginalny szczegół i pokazać innym jaki jest wyjątkowy. Konkurencja nie ma szans!

 

Reklamy