Reklamy
Artykuł sponsorowany

Jak wybrać idealne etui na telefon?

Kupując nowego smartfona, musisz zainwestować całkiem sporą sumę pieniędzy. Dlatego powinieneś też zadbać o jego właściwą ochronę. A taką może zapewnić prawidłowo dobrane etui na telefon. Idealne etui musi łączyć w sobie styl i elegancję, a jednocześnie powinno skutecznie chronić telefon. Istotne jest też, aby nie zwiększało jego rozmiarów. Aktualnie w ofertach sprzedawców możesz znaleźć wiele rodzajów etui. Dzisiaj omówimy te najbardziej popularne.

Jakie zalety ma etui silikonowe?

Największą zaletą etui z silikonu jest jego niska cena. Poza tym etui silikonowe cechuje się wyjątkową prostotą montażu. Po założeniu etui całkowite wymiary telefonu w zasadzie nie ulegają zmianie. Dużym atutem etui z silikonu jest fakt, że nie zakrywa ono oryginalnej stylistyki telefonu. Niestety silikon ma też pewne wady. Ten rodzaj tworzywa z upływem czasu twardnieje, co zwiększa jego tendencje do pękania.

Jakie zalety ma etui ze skóry?

Skórzane etui może występować w formie futerału wykonanego z ekoskóry lub naturalnego surowca. Oba materiały zapewniają bardzo oryginalny wygląd. Są niezwykle stylowe i eleganckie. Bardzo ciekawą propozycją może być etui skórzane z kontrastowymi szwami. Etui ze skóry naturalnej na pewno jest dużo trwalsze od etui z ekoskóry. Skóra naturalna jest w stanie zachować swoje właściwości nawet przez kilka lat. Z drugiej strony etui z ekoskóry wygląda równie efektownie i jest znacznie tańsze. Jedynym mankamentem jest w tym przypadku niższa trwałość. Zasadniczą wadą obu rozwiązań jest niższy poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jakie zalety ma etui z TPU?

Nieco tajemniczy skrót TPU oznacza termoplastyczny poliuretan. Ten rodzaj tworzywa jest powszechnie wykorzystywany przez producentów. TPU przypomina silikon, ale wykazuje od niego większą trwałość. Cechuje się także dużą elastycznością. Tworzywo TPU skutecznie chroni telefon przed zarysowaniami i wstrząsami. Etui tego typu najczęściej występuje w formie przezroczystej.

Jakie zalety ma etui z poliwęglanu?

Etui wykonane z poliwęglanu to przede wszystkim wysoki poziom ochrony. Jego cechą charakterystyczną jest masywna budowa. Oznacza to także wyraźną zmianę gabarytów telefonu po założeniu „ochraniacza”. Etui z poliwęglanu skutecznie chroni przed wstrząsami oraz zarysowaniami. Niektórzy producenci do swoich wyrobów dołączają specjalne certyfikaty, które potwierdzają spełnienie przez etui norm wojskowych. Pewnym mankamentem tego rodzaju etui jest fakt, iż jest ono mniej przyjemne w dotyku od innych rodzajów.

Jakie zalety ma gumowe etui?

Ostatnim typem, który jednocześnie cieszy się relatywnie najmniejszą popularnością, jest etui wykonane z gumy. Wśród jego zalet należy wymienić pewny chwyt telefonu nawet pomimo mokrych dłoni. Ponadto guma doskonale amortyzuje skutki upadku z wysokości oraz różnego rodzaju wstrząsy.

Jeśli szukasz etui do konkretnego modelu telefonu, to zajrzyj na stronę sklepu 4gsm.pl. Tam znajdziesz etui do najbardziej popularnych modeli. Wśród nich warto wymienić etui do Samsunga Galaxy S9, które możesz obejrzeć na stronie https://www.4gsm.pl/pol_m_Etui-na-telefon_Samsung_Galaxy-S9-Plus-2507.html.

Korzystając z oferty sklepu 4gsm.pl, wybierzesz etui idealnie spełniające Twoje wymagania. Na stronie znajdziesz także wiele innych akcesoriów GSM.

 

fot. materiały prasowe

Reklamy