Reklamy
Artykuł sponsorowany

Jak zapakować prezent drugiej osobie?

Chcąc obdarować bliską osobę upominkiem, należy go najpierw odpowiednio zapakować. Opakowanie prezentu wbrew pozorom jest bardzo istotne, ponieważ nieopakowane podarunki tracą cały urok. Jak dobrać idealne opakowanie prezentu?

Torebki nie za duże

Opakowanie prezentu powinno być do niego dopasowane, zatem nie może być ani za małe, ani za duże. Zbyt mała torebka ujawnia swoją zawartość, natomiast zbyt duża wygląda po prostu nieestetycznie. Idealna torebka na prezent to taka, która z jednej strony przykrywa go w całości, z drugiej zaś nie pozostawia zbyt wiele wolnego miejsca wewnątrz. Ponadto torebka prezentowa powinna być dobrana do okazji. W sklepach znajdziemy szeroki wybór torebek na ślub, komunię, chrzciny czy okrągłą rocznicę urodzin. Torebka, która jest dopasowana do danej okazji nadaje prezentowi elegancji. Jeżeli jednak prezent dla drugiej osoby jest podarunkiem z okazji imienin czy dnia dziecka, torebka powinna być dobrana do wieku. Bardzo duży wybór torebek dziecięcych, szczególnie takich z ulubionymi postaciami z bajek, pozwala na wybranie idealnego opakowania do każdego wieku dziecka. W przypadku dorosłych sprawa jest bardziej skomplikowana. Choć wybór torebek też jest całkiem spory, należy uważnie je dobierać. Dla pań w każdym wieku polecane są kwieciste wzory, natomiast torebki dla mężczyzn powinny być w stonowanych barwach.

Przeczytaj więcej o opakowaniach: https://e-sklep.biz/producent-opakowan-ranking

Ozdobny papier

W przypadku większych prezentów, które nie mieszczą się w torebce, należy wybierać ozdobne papiery prezentowe. Tutaj ponownie papier powinien być dopasowany do okazji i wieku obdarowanego. Opakowanie prezentu papierem może sprawiać pewne trudności, głównie ze względu na wielkość prezentu. Papier powinien bowiem idealnie przylegać do opakowania prezentu, dlatego w przypadku jakichkolwiek problemów dobrze jest poprosić o pomoc drugą osobę. Dobrym pomysłem w przypadku opakowania prezentu dla dziecka jest zakup jednokolorowego papieru prezentowego i udekorowanie go kolorowymi naklejkami. Jest to często dużo tańsze rozwiązanie, niż zakup specjalnego papieru dla dzieci.

Dodatki

Torebkę prezentową lub ozdobny papier doskonale udekoruje wstążka lub kokardka. Może być do nich doczepiony blankiecik z imieniem osoby, której wręczamy prezent. W sklepach znaleźć można wiele różnego rodzaju akcesoriów do ozdabiania prezentów. Nie wszyscy jednak mają rękę do ich dekoracji, dlatego sklepy często oferują usługę profesjonalnego pakowania prezentów za niewielką opłatą. Dobrze jest z niej skorzystać także wtedy, gdy prezent, ze względu na osobę, której go wręczamy bądź okazję musi być idealnie opakowany.

Reklamy