Reklamy
Artykuł sponsorowany

Kiedy linia kredytowa będzie lepszym rozwiązaniem niż zwykły kredyt?

Polacy chętnie korzystają ze wsparcia finansowego oferowanego przez banki. Chociaż największą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe, nie zawsze jest to dobra opcja. Warto rozważyć także linię kredytową, która niesie za sobą wiele korzyści.

Dodatkowe pieniądze zawsze się przydają, bo często pojawia się niespodziewany wydatek. Z pomocą przychodzi m.in. linia kredytowa, która daje stały dostęp do środków finansowych. Stanowi specyficzną formę kredytu gotówkowego, która ma wiele zalet.

Jak działa linia kredytowa?

Zasada funkcjonowania linii kredytowej jest prosta: na konto trafia konkretna kwota, która zasila aktualne saldo. Możesz więc korzystać z pieniędzy kiedy chcesz i jak chcesz. Każda wpłata na rachunek oznacza automatyczną spłatę zadłużenia, dzięki czemu znów można korzystać z pełnej kwoty.

Linia kredytowa pozwala więc korzystać z dodatkowych środków w dowolnym momencie – bez konieczności ponownego składania wniosku kredytowego.

Dla kogo linia kredytowa?

Linia kredytowa jest specyficznym kredytem gotówkowym, który będzie dobrym rozwiązaniem dla osób:

  • potrzebujących stałego dostępu do pieniędzy
  • korzystających z karty kredytowej
  • chcących ograniczyć liczbę składanych wniosków kredytowych.

Na pewno jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie formalności do dopełnienia. Nie trzeba też pilnować terminów spłaty zobowiązania – zadłużenie spłaca się automatycznie wraz z wpływami na konto.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z linii kredytowej?

Linia kredytowa nie jest produktem finansowym dla wszystkich. Mogą z niej skorzystać wyłącznie te osoby, które:

  • mają wystarczająco wysoką zdolność kredytową
  • osiągają stały dochód.

Warto przy tym podkreślić, że o wysokości linii kredytowej decyduje bank – na podstawie zdolności kredytowej. Dzięki temu szansa na uzyskanie wsparcia finansowego jest bardzo duża.

Dobra wiadomość jest taka, że linia kredytowa przyznawana jest w oparciu o uproszczone procedury. Tak jest m.in. w przypadku Linii Kredytowej proponowanej przez Toyota Bank (RRSO 12,97%) – finansowanie przyznawane jest na takich samych zasadach jak karta kredytowa.

Kiedy linia kredytowa jest lepsza niż kredyt?

Zastanawiasz się nad tym, kiedy lepiej zaciągnąć linię kredytową? To zawsze dobre rozwiązanie, jeśli lubisz mieć pieniądze przy sobie – niezależnie od tego, jak wysokim saldem własnym dysponujesz.

Przewaga nad kredytem gotówkowym polega również na kosztach – odsetki naliczane są wyłącznie od tej kwoty, która jest aktualnie wykorzystywana. Spłata zadłużenia oznacza brak naliczania opłat. W efekcie linia kredytowa może być dużo korzystniejsza finansowo niż kredyt gotówkowy.

 

 

 

 

Reklamy