Reklamy
Artykuł sponsorowany

Kredyt na samochód bez zaświadczeń o zarobkach. Gdzie go szukać?

Tylko niewielka grupa Polaków decyduje się na zakup pojazdu za gotówkę. Większość osób korzysta ze wsparcia oferowanego przez banki. Jednak nie każdy kredyt samochodowy proponowany jest na identycznych warunkach. Sprawdź, czy możesz ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń na zakup auta.

Typowy kredyt samochodowy przyznawany jest w oparciu o szereg formalności, które – mimo zastosowania dość uproszczonej procedury – wydłużają nieco czas oczekiwania na korzystanie z auta. Dlatego wiele osób rozważa alternatywne rozwiązanie – gotówkowy kredyt bez zaświadczeń.

Gotówkowy kredyt bez zaświadczeń na zakup auta – to możliwe?

Czy wiesz, że wcale nie trzeba zaciągać kredytu samochodowego, aby można było sfinansować zakup pojazdu? Z pomocą przychodzi standardowy kredyt gotówkowy – jest on bowiem przeznaczany na dowolny cel.

Okazuje się jednak, że tego rodzaju wsparcie finansowe wcale nie musi wiązać się z koniecznością dopełnienia mnóstwa formalności. Niektóre banki do niezbędnego minimum upraszczają procedury związane z przyznawaniem finansowania. Rezygnują z zaświadczeń o wysokości osiąganych dochodów na rzecz oświadczenia spisanego przez kredytobiorcę. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas oczekiwania na decyzję kredytową oraz wypłatę środków.

Warto mieć świadomość, że nie wszystkie banki proponują tego rodzaju finansowanie. Dlatego musisz porównać dostępne oferty – nie tylko pod kątem kosztów, ale również wymaganych formalności.

Kredyt bez zaświadczeń na samochód – dla wszystkich?

To, że bank może przyznać kredyt bez zaświadczeń na zakup pojazdu wcale nie oznacza, że taka forma finansowania jest dostępna dla każdego. Z finansowania może skorzystać wyłącznie osoba, która spełnia podstawowe kryteria. Są to m.in.:

  • zdolność kredytowa – chodzi o zdolność do spłaty miesięcznej raty, mimo ponoszonych kosztów związanych z bieżącym życiem
  • stałe źródło dochodów – np. uzyskiwanych z umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenie
  • historia kredytowa – brak przeterminowanych zobowiązań zwiększa szansę na uzyskanie finansowania.

Należy przy tym wiedzieć, że niektóre banki proponują kredyt bez zaświadczeń wyłącznie dla nowych klientów. Dlatego przed złożeniem wniosku warto się o tym upewnić – szczególnie, jeśli instytucja finansowa pobiera np. opłatę przygotowawczą.

Jak zaciągnąć dobry kredyt bez zaświadczeń?

Jeśli nawet uda ci się znaleźć kredyt bez zaświadczeń na samochód w kilku bankach, upewnij się, że wybierasz faktycznie korzystną opcję. Zanim podpiszesz umowę sprawdź m.in. to:

  • jaki jest okres finansowania
  • ile możesz pożyczyć
  • czy wymagana jest opłata przygotowawcza
  • czy finansowanie przeznaczone jest też dla aktualnych klientów.

Dobra wiadomość jest taka: możesz znaleźć kredyt bez zaświadczeń na zakup auta na przystępnych warunkach finansowych. Dlatego warto dokładnie przeanalizować oferty – tyle wystarczy, aby dotrzeć do produktu wpisującego się w twoje oczekiwania.

Reklamy