Reklamy
Artykuł sponsorowany

KUCHNIE NA WYMIAR A NAJNOWSZE TRENDY

Przy urządzaniu kuchni na wymiar od lat królują niezmienne trendy. Ważne jest, by dopasować je do możliwości metrażowych jakie się posiada, tak aby połączyć styl i funkcjonalność. Wyróżnia się więc:

  • kuchnie na zamówienie w stylu industrialnym, wybierany najczęściej przez tych, którzy spędzają tam niewiele czasu. Stawiamy na proste formy, minimalizm i elegancję. Zabudowa jest raczej niska a materiały z jakich jest wykonana to głównie drewno, szkło i stal, na ścianach zaś cegłą lub goły beton. Próżno dopatrywać się tu bibelotów, ale za to rzucają się w oczy geometryczne formy sprzętów i kąty proste.
  • styl rustykalny– przypomina wiejskie wnętrza, czyli jest przytulny i swojski. Tutaj meble kuchenne na wymiar będą drewniane, fronty szafek ażurowe, wszystko to w jasnych kolorach, głównie białym. Do tego duży stół i krzesła, a blaty drewniane lub wykonane z kafelków lub marmuru czy kamienia. Kuchnia taka pełna jest elementów dekoracyjnych jak gliniane dzbanuszki, bukiety kwiatów, itp.
  • Kuchnia w stylu angielskim charakteryzuje się frezowanymi meblami w przeróżnych odcieniach bieli, które często wykończone są grubymi listwami. Jeśli chodzi o blaty, stawia się tu na różne gatunki twardego drewna, mają być woskowane lub lakierowane. Bywają też blaty z ciemnego kamienia. Kuchnie na zamówienie tutaj to również przeszklone ciężkie kredensy oraz wyspa na środku. Liczba dodatków jest zbalansowana, a dominuje wiklina i mosiądz.
  • Kuchnia w stylu prowansalskim przypomina nieco angielską. Dobierając meble kuchenne na wymiar w tej estetyce pamiętaj, aby były lekkie, drewniane, jasne, nierzadko przecierane lub bejcowane, dopasuj do nich blaty kamienne albo wykończone płytkami z drewnianą krawędzią. Ten styl również bazuje na dużej liczbie dodatków, głównie z motywem lawendy.
  • kuchnia skandynawska– przeważnie są to jasne, proste szafki pozbawione ozdób, eleganckie i praktyczne jednocześnie. Kuchnię utrzymaną w chłodnych, jasnych kolorach ożywić można ozdobami z ceramiki, szkła czy drewna, jednak z umiarem.
  • Styl glamour- to przede wszystkim blichtr, przesada i luksus. Na suficie zawiśnie kryształowy żyrandol, meble zaś będą wykonane z materiałów połyskujących i błyszczących. Dużo tu metalowych elementów i bogatych ozdób.
  • kuchnie na wymiar w stylu pop- to mocne i żywe kolory, zestawione ze sobą w różny sposób, dużo tu plastiku i artystycznych akcentów.

Nieważne na jakie kuchnie na zamówienie zdecydują się klienci Mebli Prato, staniemy na wysokości zadania, by pogodzić wybraną stylistykę z funkcjonalnością.

Reklamy