Reklamy
Artykuł sponsorowany

Międzynarodowe inwestycje z kantorami internetowymi

Polskie firmy coraz częściej decydują się na zagraniczne inwestycje, które przynoszą duże zyski. Transakcje tego typu wiążą się jednak także ze sporym ryzykiem, zwłaszcza kiedy obejmują waluty podlegające nieustannym wahaniom kursów. Jak zapobiec niekorzystnym transakcjom? Dlaczego warto skorzystać z usług kantorów internetowych?

Jak zaoszczędzić korzystając z kantorów online?

Zagraniczne inwestycje to transakcje wysoce opłacalne, jednak obarczone również dużym ryzykiem. Polskie przedsiębiorstwa znalazły jednak sposób na zminimalizowanie ewentualnych strat. Od kilku lat działają na naszym rynku kantory internetowe, które oferują korzystniejsze warunki niż zwykłe banki lub stacjonarne punkty wymiany walut. Dlaczego warto skorzystać z ich usług? Najważniejszym argumentem, który w dużej mierze decyduje o wybraniu kantoru online, jest opłacalność transakcji. Witryny internetowe pozwalają bowiem na zaoszczędzenie sporych sum pieniędzy. W porównaniu z tradycyjnymi placówkami bankowymi można zyskać oszczędności na poziomie nawet 8-10%. Skąd tak duża rozbieżność? Chodzi tutaj przede wszystkim o narzucone spready walutowe, które powodują, że korzystanie z usług banków przy wymianie walut przestaje być opłacalne. Przy niewielkich inwestycjach zysk nie jest może zbyt wysoki, ale przedsiębiorstwa decydujące się na inwestycje międzynarodowe operują zazwyczaj dużymi sumami.

Bezpieczeństwo jest priorytetem

Kolejnym argumentem przemawiającym za usługami kantorów internetowych jest bezpieczeństwo transakcji. Po pierwsze, żeby wymienić walutę, nie musimy udawać się do stacjonarnego oddziału banku. Przewóz dużej ilości gotówki jest przecież obarczony sporym ryzykiem, warto więc wybierać bezpieczniejsze rozwiązania, takie jak transakcje bezgotówkowe. Po drugie – korzystanie z kantorów online jest całkowicie bezpieczne, ponieważ połączenia z witrynami internetowymi są specjalnie szyfrowane. Nie ma więc mowy o ataku hakerów i utracie środków podczas wykonywania transakcji. Dodatkowo kantory działające za pośrednictwem sieci www podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, państwowej instytucji, która stoi na straży bezpieczeństwa transakcji finansowych. Korzystanie z kantorów internetowych nie jest więc obarczone ryzykiem – nie ma mowy o nadużyciach.

Transakcje 24 godziny na dobę

Wymiana walut przez internet to nie tylko rozwiązanie opłacalne i bezpieczne, ale także niezwykle wygodne. Nie trzeba dysponować gotówką, ponieważ cały proces odbywa się za pośrednictwem kont internetowych oraz specjalnej platformy www, na której dokonywana jest transakcja. Połączenie tych trzech cech decyduje o tym, że coraz więcej polskich firm decyduje się na korzystanie z kantorów internetowych, zwłaszcza przy inwestycjach międzynarodowych. Twoja firma inwestuje za granicą? Chcesz zminimalizować koszty, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z platformy wymiany walut dostępnej na kantoronline.pl, a przekonasz się, jak duże oszczędności możesz zyskać.

Reklamy