Obecne na rynku aplikacje szpiegowskie na Androida pozwalają na dokładny monitoring telefonu należący do osoby, która takiej inwigilacji ma zostać poddana. Należy do nich również m.in. rejestrator rozmów telefonicznych. Na czym to wszystko polega i kto może z tego skorzystać? Inwigilacja systemów komputerowych już zupełnie nikogo nie dziwi – nie tylko za sprawą instalacji (przeważnie w sposób nielegalny) oprogramowań szpiegowskich, ale również przez możliwość połączenia się np. dwóch laptopów, współdzielenia ekranów, a także możliwości, które mają niektóre instytucje, jak np. policja. Ale to nie wszystko – dziś możemy w podobny sposób przeprowadzić monitoring telefonu praktycznie każdej osoby. Co powinniśmy o tym wiedzieć?

Aplikacje szpiegowskie na Androida

Wachlarz możliwości, jakie dają aplikacje szpiegowskie na Androida (dostępne np. tutaj: https://www.enexus.pl/pl/c/Monitorowanie-telefonu/310), jest praktycznie nieskończony. Dzięki zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania na smartfon drugiej osoby jesteśmy w stanie dowiedzieć się, w którym miejscu się aktualnie loguje (dokładna lokalizacja), z jakich stron i portali społecznościowych korzysta, uzyskać nawet screen bieżącego ekranu, ściągnąć skrzynkę mailową czy nawet podsłuchiwać, bowiem monitoring telefonu może być dodatkowo uzupełniony o rejestrator rozmów telefonicznych.

Monitoring telefonu – dla kogo?

Tak daleko posunięte działania powinny mieć jednak swoje uzasadnienie, np. warto je stosować podczas zbierania dowodów w jakiejś istotnej sprawie, śledztw, wykrywania nieuczciwości np. gospodarczej czy partnerskiej. Oprogramowanie tego typu, umożliwiające monitoring telefonu, powinno być używane przez wykwalifikowane, powołane do tego osoby – w przeciwnym razie może ono wywołać więcej szkody niż pożytku, np. uszkodzić sprzęt podsłuchiwanej osoby lub zostać przedwcześnie przez nią wykryte, czego sobie z pewnością nie życzymy.

Zobacz również