Reklamy
Artykuł sponsorowany

Multiszlifierka to prawdziwy przyjaciel każdego majsterkowicza

Każdy szanujący się majsterkowicz wie, że wykonując wiele prac trudno byłoby obejść się bez multiszlifierki. Jest to bowiem urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala w łatwy sposób wykonać szereg projektów wymagających precyzji.

Multiszifierka – co to za urządzenie?

Multiszlifierka to bardzo wszechstronne urządzenie służące do majsterkowania. To idealne połączenie frezarki, szlifierki i wiertarki. Posiada podłużny uchwyt i obrotowy trzpień z wymiennymi nakładkami. To urządzenie o niewielkim rozmiarze, dzięki temu bez problemu nadaje się do wykonywania precyzyjnych prac oraz obróbki różnych materiałów.

Multiszifierka – do czego może służyć?

Multiszlifierka jak sama nazwa wskazuje może służyć do bardzo wielu prac, jak na przykład:

  • grawerowanie;
  • wiercenie;
  • szlifowanie;
  • polerowanie;
  • cięcie;
  • rzeźbienie;
  • ścieranie;
  • frezowanie;
  • żłobienie.
Multiszifierka – dla kogo?

Ze względu na swoją wielofunkcyjność, multiszlifierka to urządzenie, które chętnie mają w swoich warsztatach: zegarmistrzowie, grawernicy, jubilerzy, modelarze, mechanicy, konstruktorzy czy rzeźbiarze. W zależności od wybranej nakładki mutiszlifierka pozwala na obróbkę różnorodnych materiałów. Nie ma znaczenia stopień ich twardości oraz rodzaj nawierzchni.

Multiszifierka – czym kierować się podczas zakupu?

Szlifierka multifunkcyjna ze względu na swoją wielozadaniowość powinna spełniać kilka istotnych parametrów. Dlatego kupując tego typu urządzenie warto zwrócić uwagę między innymi na:

Moc

Im więcej mocy w takim urządzeniu tym lepiej, ponieważ dzięki temu może pracować ono długo bez obawy, że dojdzie do jego przegrzania. Jeżeli multiszlifierka ma służyć do obróbki mniej wymagających materiałów o niskiej bądź umiarkowanej intensywności, moc silnika może wynosić około 100 W. Jeżeli jednak multiszlifierka ma służyć do pracy z twardszymi materiałami warto zainwestować w urządzenie o mocy co najmniej 180 W;

Prędkość obrotowa

Zarówno do użytku domowego, jak i do prac na poziomie profesjonalnym odpowiednia będzie multiszlifierka o prędkości obrotowej od 8000 – 33000 obr./min;

Regulacja prędkości obrotowej

Warto, by multiszlifierki posiadały regulację prędkości obrotowej. Jest to szczególnie ważne jeżeli urządzenie ma służyć do prac z materiałami o różnym stopniu twardości i różnorodnej fakturze;

Obudowa

Ważne by multiszlifierki nie posiadały żadnych ostrych, wystających krawędzi oraz była solidnie wykonana.

Solidne multiszlifierki od M-sell24h

Jeżeli szukacie bardzo wszechstronnego urządzenia postawcie na multiszlifierkę, która oferuje sklep internetowy M-sell24h. To szlifierka multifunkcyjna marki Bituxx. Atutem urządzenia jest to, że zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo poręczne. Multiszlifierka z akcesoriami wyposażona jest w nasadkę, do której można przyłączać różne końcówki. Oprócz tego posiada elastyczne przyłącze, przydatne zwłaszcza podczas pracy w trudno dostępnych miejscach. Specjalnie wzmocniony pierścieniowy zacisk gwarantuje bezpieczne mocowanie końcówek a regulacja obrotów zapewnia dopasowanie prędkość pracy do rodzaju obrabianych materiałów. Zestaw zawiera 320 elementy, dzięki którym bez problemu można dobrać potrzebną końcówkę do wykonywanej pracy. Całość zamknięta jest w praktycznym kuferku do przechowywania.

Reklamy