Reklamy
Artykuł sponsorowany

Najpierw Polska. Poznaj kraj, zanim wyjedziesz za granicę!

Kiedy mówi się o wakacjach czy feriach, pierwsze co przychodzi do głowy, to wyjazd zagraniczny. Jednak warto pamiętać, że dobrze jest poznać malownicze, urokliwe i ciekawe zakątki Polski, a jest ich przecież bez liku. Dlatego też dobrym wyborem będą obozy młodzieżowe nad Wisłą.

Coś dla miłośników wody

Ci, którzy mieszkają w pobliżu morza lub jezior i jednocześnie kochają sporty wodne, nie mają problemu z ich uprawianiem. Czasem zdarza się jednak, że mieszkając – dajmy na to – w górach, kochamy wodne aktywności i marzymy o szusowaniu po falach. Nie stoi to w żadnym wypadku na przeszkodzie, aby móc się cieszyć atrakcjami oferowanymi przez ten żywioł. Można wybrać się na obozy młodzieżowe na Mazurach, gdzie są warunki zarówno do surfingu, jak i żeglowania – nawet z możliwością egzaminu na patent. Żeglowanie uczy pokory, współpracy oraz panowania nad emocjami, co może się okazać bardzo przydatne podczas dorastania i wkraczania w dorosłe życie. Poza tym taki wyjazd pozwala poznać wyjątkową naturę Mazur, w której zakochało się już wiele osób.

Na południu też jest super!

Analogicznie do miłośników wody z gór, są także miłośnicy gór znad wody. Wiadomo, nie zawsze jest możliwość, aby rodzinnie wybrać się w tak długą podróż, dlatego warto zainteresować się obozami, które są świetnym rozwiązaniem dla młodzieży. Można nie tylko poznać Jurę Krakowsko-częstochowską czy Białkę Tatrzańską, ale też poznać nowych ludzi, zawiązać przyjaźnie z rówieśnikami i sprawdzić się podczas terenowych atrakcji. No bo kto by nie chciał np. pojeździć quadem? A w tym wypadku jest to dodatkowo w pełni bezpieczne, ponieważ nad wszystkim czuwają doświadczeni opiekunowie. Wszyscy młodzi ludzie, którzy lubią przygodę i adrenalinę, z pewnością będą zadowoleni z pełnego aktywności wyjazdu.

Koń by się uśmiał!

A przynajmniej by się ucieszył, gdyby zobaczył kolejnych miłośników jego piękna. W młodym wieku czasem pojawia się miłość do jeździectwa oraz koni. Zdarza się, że ta pasja przechodzi pokoleniowo, ale bywa i tak, że po prostu bierze się sama z siebie. Te zwierzęta są nie tylko piękne, ale też przebywanie w ich towarzystwie może mieć działanie terapeutyczne. Początkowa adrenalina związana z jazdą ustępuje spokojowi oraz relaksowi, który jest ważny nie tylko u dorosłych, ale także u młodzieży, która jest często obciążona bardzo wieloma obowiązkami. Wybierając się na taki obóz, można przy okazji poznać wszystkie atuty Kaszub, które są jednym z najbardziej urozmaiconych krajobrazowo obszarem Polski.

Więcej na https://www.atas.pl/

Reklamy