Reklamy
Artykuł sponsorowany

Niezwykłe, lotnicze zegarki Fortis

Zainspirowane lotnictwem zegarki lotnicze są przydatne ze względu na imponujące funkcje i nowatorskie projekty. Wyjątkowo stylowe i bardzo funkcjonalne, te wspaniałe zegarki są biegłe zarówno w precyzyjnym mierzeniu czasu, jak i świetnym wyglądzie na nadgarstku. Jako takie stanowią wartościowy dodatek do każdej męskiej kolekcji. Jeśli więc jesteś wysokolatającym człowiekiem, który kocha lotnictwo, to jest zegarek dla Ciebie.

Który zegarek możemy nazwać lotniczym?

Zegarek dla pilota to styl zegarka, który pierwotnie był używany przez lotników do łatwego sprawdzania czasu bez konieczności wyciągania zegarka kieszonkowego. Nie ma jednak uzgodnionej definicji tego, co sprawia, że zegarek Fortis jest zegarkiem pilotowym. Typowe cechy obejmują duże tarcze, łatwe do odczytania cyfry, jasność do czytania w słabym świetle i bardzo duże korony, które można nakręcić rękawiczkami. Dodatkowe funkcje mogą składać się z podwójnych stref czasowych lub funkcji GMT i dodatkowych oznaczeń ramek do innych obliczeń.

Jakie zegarki noszą piloci?

W dzisiejszych czasach, wraz z postępem technologicznym, jest bardziej prawdopodobne, że piloci noszą smartwatche z obsługą GPS niż tradycyjne zegarki lotnicze. Ponieważ technologia samolotów również się rozwinęła, a komputery przejęły kontrolę, nie ma potrzeby polegania na zegarku w zakresie czasów lotów i obliczeń. W związku z tym rodzaj zegarków, które noszą piloci, zależy od ich branży i stylu osobistego. Mundury komercyjnych linii lotniczych są bardzo formalne, więc zegarki w stylu pilotów lub eleganckie wyglądają świetnie. Jednak w przypadku pilotów wojskowych bardziej powszechne są inteligentne lub wytrzymałe zegarki taktyczne. 

Dobry zegarek typu pilot będzie miał dużą, czytelną tarczę z kontrastowymi, podświetlanymi cyframi i wskazówkami oraz dużą ramkę. Idealnie byłoby, gdyby miał również mechanizm przeciwwstrząsowy i nieodblaskową tarczę z szafiru, która nie pęka. Konstrukcja powinna być solidna, z dobrej jakości materiałów, aby zapewnić długą żywotność. 

Latanie inspiracją marki Fortis

Latanie inspiruje nie tylko pilotów, ale wiele osób na całym świecie. Dziś latanie jest częścią naszego codziennego życia, ale piloci zawsze byli i nadal są ludźmi o szczególnym duchu pionierów, którzy przyspieszają rozwój. Fortis to jeden z pionierskich duchów, który przez wieki dążył do doskonalenia pilotów. Kokpit może być dziś całkowicie cyfrowy, ale zegarek pozostaje niezawodnym towarzyszem z sercem. I tak pozostaje prawdą do dziś, że najważniejszym instrumentem dla pilota jest zegarek mechaniczny. Opierając się na tym podstawowym prawie lotniczym, Fortis postawił sobie za cel opracowanie najlepszych zegarków męskich do latania. Podstawowe elementy takiego zegarka zostały zdefiniowane wcześnie: niezrównana, wyraźna czytelność, dwustronne antyrefleksyjne szkło szafirowe i odporność na ekstremalne ciśnienie. Te cechy i ciągły rozwój pomogły Fortis stać się pierwszym wyborem dla ponad 60 eskadr lotniczych – w tym zespołu PC-7 szwajcarskich sił powietrznych.

Zegarki Fortis – ponadczasowy styl i praktyczne wykończenie

Zegarki Fortis uznają astronautów i odkrywców za jednych z najbardziej lojalnych fanów, dzięki swojej reputacji związanej z wydajnością i niezawodnością. Zegarki Fortis latały na misjach kosmicznych i były oficjalnym chronometrażystą AMADEE-18 Mars Analog Mission. Funkcje takie jak chronograf, kalendarz i funkcja GMT są nie tylko praktyczne, ale także niezbędne w tych wymagających warunkach. Tymczasem wymienne paski skórzane, gumowe lub ze stali nierdzewnej w niektórych modelach nadają zegarkom Fortis indywidualny charakter. Zamiast podążać za trendami, Fortis udowodnił, że jest to marka, która nieustannie wprowadza innowacje, a także konsekwentnie przestrzega swoich rygorystycznych standardów jakości.

Reklamy