Reklamy
Artykuł sponsorowany

Nowość w ofercie bukmachera STS – wirtualne gry karciane

Gry karciane posiadają długą historię. Za początki uznaje się X wiek n.e., a za kraj pochodzenia – Chiny. Do Europy dotarły około XIV w. i od tego momentu zdominowały zarówno salony, jak i zwykłe oberże. Polska epoka tej rozrywki rozpoczęła się wiek później (więcej informacji uzyskamy np. na https://pl.wikibooks.org/wiki/Gry_karciane/Historia).

 

Praktycznie każdy zna grę w wojnę, mniej więcej orientuje się w zasadach pokera, a bardziej wtajemniczeni wiedzą również, co to jest bakarat. Wszystkie te gry karciane można już znaleźć w ofercie największego polskiego legalnego bukmachera, czyli STS. Typowo kasynowe rozrywki weszły na nowy etap i są dziś całkowicie legalne, dostępne w formie wirtualnej (dosłownie: gracz typuje wyniki rozgrywki symulowanej, a więc nie uczestniczy bezpośrednio w grze karcianej). Pamiętajmy jednak, że wolno nam w nie grać wyłącznie u bukmachera posiadającego licencję Ministerstwa Finansów. W innym przypadku grożą nam konsekwencje prawne. Ponadto w tego typu zakładach mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

 

Gry karciane – jakie oraz co możemy typować?

 

STS udostępnił zakłady na gry karciane pod koniec sierpnia 2019 roku. Użytkownicy mają do wyboru wojnę, poker oraz bakarat, a żeby móc rozpocząć obstawianie, wystarczy kliknąć w zakładkę „BETGAMES” na głównej stronie bukmachera. To właśnie dzięki współpracy rodzimej firmy z litewskim potentatem na arenie symulowanych gier na żywo (BetGames.tv) mamy możliwość „obejrzenia” transmisji z wydarzenia, jakim jest dana gra karciana i spróbowania swoich sił w typowaniu. 

 

Gry karciane oferowane przez STS funkcjonują na zasadach przypominających te w sportach wirtualnych. Klient bukmachera obserwuje wydarzenie, którego przebieg jest dyktowany przez specjalny algorytm. Bardziej obrazowo: jesteśmy świadkami rozgrywki komputera, którą ten prowadzi sam ze sobą. O ile w zakresie sportów wirtualnych widzimy tylko animację (mniej lub bardziej realistyczną), to gry karciane posiadają własnego krupiera, a także rozwijają się w sposób łudząco podobny do rzeczywistości. Przedstawimy teraz pokrótce rodzaje gier oraz opiszemy, jakie zdarzenia możemy typować. 

 

Gra w wojnę to najprostsza rozrywka karciana, jaką znajdziemy u bukmachera STS. Pierwszego zakładu możemy dokonać jeszcze przed okazaniem kart – typujemy „na ślepo” zwycięzcę, fakt zaistnienia wojny lub kolor karty (gracza bądź krupiera). Kolejny zakład może być zawarty zaraz po wydaniu pierwszej karty i zawsze jest to karta dla gracza. Na tym etapie możemy określić stronę z wyższą kartą lub kolor – przy czym oczywiście kursy zdarzeń ulegną zmianie. 

 

Kolejną grą jest poker w wersji z regułami zbliżonymi do najpopularniejszego wydania, czyli Texas Hold’em Poker. W tym przypadku rozgrywka jest prowadzona pomiędzy sześcioma „graczami”. Pierwszy zakład może być zawarty jeszcze przed rozdaniem kart – określamy, który gracz lub gracze otrzymają najlepsze karty. Drugi etap zakładów ma miejsce po wyjściowym rozłożeniu kart. Od tego momentu możliwości związane z typowaniem zdarzeń są uaktualniane i obejmują określenie danej sytuacji: zwycięstwa danego gracza lub wystąpienia konkretnego układu kart (para, dwie pary, trójka itd.).

 

Ostatnią wirtualną grą karcianą, jaka weszła do oferty bukmachera STS, jest bakarat. Podobnie jak w przypadku wojny, biorą w niej udział dwie strony: gracz i krupier. Zakłady możemy zawierać w trzech etapach: przed wydaniem karty graczowi, przed wydaniem karty krupierowi oraz przed finalnym rozdaniem pozostałych kart. Ponadto możemy określić, czy np. wystąpi para u gracza lub krupiera, dowolna para, idealna para itp.

 

Wirtualne gry oferowane przez legalnego bukmachera STS to ciekawa sposobność, by spróbować swoich sił w popularnych „karciankach”. Bardzo dobrze przygotowana symulacja, „realni” krupierzy oraz całodobowe rozgrywki to atuty tego rodzaju gier. Choć nie są to rzeczywiste gry karciane to jednak od takich symulowanych gier również można popaść w uzależnienie, dlatego warto zachować dystans i traktować te gry jedynie jako rozrywkę.

 

Reklamy