Reklamy
Artykuł sponsorowany

Odzież ochronna – bądź bezpieczny w pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy to nie tylko pusty slogan, to bardzo ważne zagadnienie, które należy znać i stosować się do jego zapisów. Odzież robocza ma na celu ułatwić pracę i uczynić ją bezpieczniejszą, dlatego właśnie warto ją wybierać szczególnie starannie. Dobrze dobrana odzież ochronna jest w stanie uratować życie i ocalić przed bolesnymi urazami, które mogą powstać podczas wykonywania swoich zawodowych obowiązków. Na co warto zwracać uwagę i jak dobierać odzież roboczą?

  1. Bezpieczeństwo w pracy
  2. Odzież robocza – gdzie kupić?
  3. Co jest ważne przy doborze odzieży BHP?

Odzież robocza – bo bezpieczeństwo jest najważniejsze

Każda praca wymaga odpowiedniego i stosownego ubioru, jednak odzież robocza to nieco inna kategoria ubrań. Odzież robocza, zwana też ochronną, ma przede wszystkim na celu chronić pracowników przed ewentualnymi urazami, a także uczynić ich pracę łatwiejszą. Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest zdecydowanie najważniejsze – dzięki niemu można pracować bez obaw, że coś pójdzie źle, a przestrzeganie zasad jest też bardzo ważne dla właściwego wykonywania obowiązków. Ubranie robocze z tego powodu nie jest żadną fanaberią, tylko prawem pracownika. Odzież ochronna powinna być zapewnienia przez pracodawcę, ale czasami dla własnej wygody – nie tylko w miejscu pracy – warto się w nią zaopatrzyć też samodzielnie, takie na przykład kurtki przeciwdeszczowe przydają się przecież nie tylko w pracy.

Gdzie kupić odzież roboczą?

O komfort pracy twój lub twoich pracowników zadba w dużej mierze odzież BHP – nie ma znaczenia czy potrzebne są buty, czy kurtki robocze, najlepszej jakości produkty dostarczy ci sklep BHP. W sytuacji, w której potrzebujesz większej ilości ubrań, by zaopatrzyć wielu pracowników firmy, a także poczynić stosowne zapasy, hurtownia BHP będzie bardzo dobrym wyborem, bo to ona z dużą dozą prawdopodobieństwa zaoferuje ci to, co najważniejsze, czyli najlepszy stosunek ceny do jakości. Obecnie nawet nie musisz wychodzić z domu by taką znaleźć: kurtki przeciwdeszczowe i dowolną inną odzież dla pracowników kupisz także przez Internet. Wszystko w dobrej cenie i wysokiej jakości, którą zapewnia producent, na przykład Reis, czy równie doceniany na rynku Portwest.

Odzież BHP – na co zwrócić uwagę?

Cena nie powinna być najważniejszym i decydującym kryterium wyboru. Najważniejsza jest jakość i bezpieczeństwo, które w ten sposób jest gwarantowane. Dlatego warto wybierać renomowane marki odzieży roboczej. Kurtki Polstar, odzież robocza Snickers czy Urgent są gwarancją wysokiej jakości. Jeśli masz wątpliwości, rozejrzyj się i sprawdź opinie na temat danego produktu np odwiedzając sklep Optimum BHP.

 

Reklamy