Reklamy
Artykuł sponsorowany

Trendy w malowaniu powierzchni biurowych

Współczesne przestrzenie biurowe tworzone są w sposób przemyślany i intencjonalny, co jest zdecydowanym krokiem naprzód w porównaniu do wcześniejszych, bezosobowych biur. W designie powinno się uwzględnić zarówno wpływ, jaki wystrój będzie miał na pracowników, jak i wrażenie, które powstaje w umysłach odwiedzających biuro klientów. Jak wpłynąć na te kwestie? Najprostszą metodą jest tu umiejętne wykorzystanie odpowiednich farb.

Moda na kolory, które pomagają w pracy

Nauki takie, jak psychologia i psychobiologia dawno już dowiodły związku pomiędzy kolorami w naszym otoczeniu a zdrowiem, nastrojem i możliwościami. Obecnie wiedza na ten temat jest powszechnie dostępna, a firmy produkujące farby uwzględniają ją w swoich propozycjach. Wśród trendów w malowaniu ścian, które mogą stać się inspiracją do zmiany charakteru biura, znajdziemy interesujące propozycje, nakierowane na wspieranie dobrobytu pracujących tam osób, a także produktywności. 

Warto sięgnąć po te informacje, jeżeli zależy nam, by w subtelny, ale skuteczny sposób polepszyć warunki pracy w biurze. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak to dokładnie osiągnąć, nie zaszkodzi też zasięgnąć porady u doświadczonych wykonawców, którym zlecimy pracę, takich jak zespół Malprof. Rezultat będzie tego wart! Remont przestrzeni biurowej to doskonała okazja, by stała się ona przyjazna i pełna kreatywności. 

Kolory a skuteczna praca – zwiększenie efektywności

Malowanie ścian kolorami, które wpływają na harmonię pomiędzy ciałem i umysłem, to bez wątpienia dobry kierunek. Idealnie byłoby też, gdyby pracownicy mogli wykonywać powierzone im zadania przy najwyższym poziomie koncentracji. Sprawdzą się tu jasne odcienie niebieskiego, szaroniebieski i jasnoszary – istnieją badania, które wykazują związek tych kolorów z produktywnością, która nie powoduje presji ani stresu. 

Podobne działanie może mieć też biel, zwłaszcza nieco złamana dodatkiem szarości lub écru. Z kolei kolory takie, jak głęboka, ciemna zieleń lub mocny brąz wpływają na wzrost pewności siebie, dodają odwagi i pomagają w uzyskaniu klarownej wizji. Korzystając ze wsparcia ekipy Malprof, możemy przy ich pomocy odmienić wygląd gabinetu, pomieszczenia na spotkania zespołów lub miejsca, gdzie spotykamy się na wysokim szczeblu z klientami biznesowymi.

Przestrzeń rekreacyjna – kolory dla relaksu

Osobną kwestią będzie też odpowiednia aranżacja kolorystyczna rekreacyjnej przestrzeni biura. Nieważne, czy mówimy tu o osobnej sali, gdzie pracownicy korporacji mogą pograć na instrumentach lub poćwiczyć, czy o niewielkim pokoju w małym biurze, gdzie można napić się kawy i wypocząć w fotelu. Przerwy w pracy bywają krótkie – by naładować wewnętrzne baterie, liczy się każda minuta! 

Powierzając specjalistom Malprof malowanie ścian w tej części biura, warto wziąć pod uwagę zieleń, zwłaszcza jej nasycone, cieplejsze odcienie. Zielony pomoże pracownikom zregenerować ciało i psychikę, wpłynie na rozluźnienie mięśni i poczucie spokoju. Podobne działanie mają również pomarańczowy i fiolet, który pobudzają  przy tym kreatywność oraz chęć działania. Jeśli obawiamy się nieco dużej koncentracji mocnych kolorów w pomieszczeniu, możemy ograniczyć takie barwy do jednej ze ścian, na pozostałych stosując bardziej neutralną farbę.

Reklamy