Reklamy
Artykuł sponsorowany

Udogodnienia, które lubimy. 5 rozwiązań, które warto znać

fot: pixabay.com

Codzienne życie warto ułatwiać w każdy możliwy sposób. Różnego typu udogodnienia otaczają nas z każdej strony, choć o istnieniu wielu z nich zapominamy, bądź też nawet o nich nie wiemy. Pokazujemy 5 rozwiązań, które uproszczą wykonywanie codziennych lub incydentalnych czynności.

1.      Łatwe rozliczenie podatkowe

Każdy z nas zobowiązany jest, po zakończeniu danego roku, złożyć zeznanie podatkowe dotyczące podatku dochodowego. Niegdyś należało zrobić to ręcznie bądź za pomocą biura rachunkowego, dziś ułatwia to Program PIT Online. Dzięki niemu możemy rozliczyć się z urzędem skarbowym bez wychodzenia z domu, w bezpieczny i szybki sposób. Co więcej, program pomaga uniknąć błędów rachunkowych, które zdarza nam się popełniać przy odręcznym wypełnianiu deklaracji podatkowych. Gwarantuje również bezpieczeństwo przesyłania danych do urzędu skarbowego.

2.      Załatwianie spraw urzędowych

Za pomocą Profilu Zaufanego możemy załatwić bardzo wiele spraw, które wcześniej wymagały osobistego stawienia się w urzędzie na przykład:

  • złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego,
  • pobranie zaświadczenia o niekaralności,
  • odebranie karty EKUZ,
  • sprawdzenie rozliczenia podatkowego.

Założenie Profilu Zaufanego nie jest trudne – można to zrobić bez wychodzenia z domu, logując się poprzez bank. Jeżeli chcemy założyć profil zaufany w sposób tradycyjny, konieczna będzie jednorazowa wizyta w urzędzie celem potwierdzenia naszej tożsamości. 

3.      Jedna karta, wiele korzyści

Posiadanie kilku kart płatniczych bardzo utrudnia nam życie. Rozwiązaniem dla właścicieli wielu rachunków bankowych jest jedna karta, która zastępuje wszystkie, które posiadamy – umożliwia dokonywanie płatności w różnych walutach, a także z różnych rachunków. Kluczem do właściwego wyboru jest aplikacja, która działa kompatybilnie z systemami Android oraz iOS. Za pomocą telefonu możemy więc wskazywać konto, które przy danej transakcji ma zostać obciążone. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni do noszenia przy sobie pliku plastików, które często nie mieszczą nam się już w portfelu. 

4.      Nowoczesna bateria zamiast czajnika

Oczekiwanie na zagotowanie wody niejedną osobę potrafi przyprawić o zdenerwowanie, szczególnie o poranku, gdy marzy nam się ciepła kawa, lecz jednocześnie spieszymy się do pracy. Dzięki nowoczesnej baterii kuchennej z wbudowanym bojlerem na gorącą wodę nie trzeba już czekać. Bateria wyposażona jest w filtry, które nie zmieniają smaku wody, a co więcej zapobiegają rdzewieniu materiału. Baterie z bojlerem posiadają także blokadę, która chroni dzieci przed poparzeniem.

5.      Smart home

Inteligentny dom, w którym rolety zostają automatycznie opuszczone o odpowiedniej porze, a zawartość lodówki można przeglądać bez otwierania jej, marzy się każdemu. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii smart home przestaje być marzeniem, a staje się rzeczywistością. Specjalistyczne aplikacje pozwalają kontrolować temperaturę w domu czy mieć na oku wszelkie czujniki bezpieczeństwa. Co ważne, rozwiązania te mogą być wdrożone także w domach wieloletnich, a nie tylko tych nowoczesnych.

Reklamy