Nowy impuls

W ciągu ostatnich kilku lat jesteśmy świadkami fali przemian związanych z pojawieniem się nowego modelu dostępu do technologii nazwanego cloud computing. Nicholas Carr, autor kilku kontrowersyjnych książek, m.in. „Does IT Matter. Information Technology and the Corrosion of Competitive Advantage”, określił to zjawisko mianem rewolucji, na miarę tej, związanej z upowszechnieniem komputerów osobistych. Chmura zmienia oblicze światowej gospodarki i całego rynku IT.

 

Upowszechnienie nowego modelu dostępu do zasobów technologicznych, w znaczący sposób obniży bariery uruchomienia biznesu. Przedsiębiorcy, rozpoczynający swoją działalność, jeszcze kilka lat temu musieli liczyć się z koniecznością poniesienia sporych inwestycji na zapewnienie nawet najbardziej podstawowych elementów infrastruktury teleinformatycznej. Dziś wiele zasobów jest dostępnych całkowicie za darmo lub kilkakrotnie taniej niż do tej pory. Co więcej, elastyczność nowego modelu pozwala skalować wykorzystywane rozwiązania według zmiennych potrzeb biznesu.

 

Rozwiązania dostępne w modelu cloud computing, oferowane również przez Microsoft, mogą stać się fundamentem dla wyspecjalizowanych rozwiązań stworzonych przez nowo powstałe firmy. Są tańsze, nie wymagają wydatków na sprzęt czy obsługi działu IT. Już na starcie zwiększają wydajność i efektywność firmy, która wykorzystuje narzędzia zarezerwowane dotychczas tylko dla dużych przedsiębiorstw.

 

Co na rewolucji zyskują młode firmy? Korzystając z nowoczesnych technologii, stają się bardziej innowacyjne. Dzięki outsourcingowi, już na starcie mogą uniknąć nadmiernej eksploatacji swoich budżetów. Wreszcie outsourcing zwiększa ich szanse na rozwój i pozwala skupić się na biznesie, czyli tym, co naprawdę przynosi przedsiębiorstwu pieniądze.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com