Biznes

2015 rokiem znacznego wzrostu biznesu Arval na całym świecie

  • Wzrost floty Arval na świecie o 8.3% do wysokości 785.000 pojazdów*
  • Zakup 255.444 nowych pojazdów (o 9% więcej niż w 2014 r.), sprzedaż 189.200 samochodów poleasingowych (wzrost 3% vs. 2014 r.)*
  • Przejęcie floty GE Capital Fleet Services – flota Arval osiąga wielkość 949.000 samochodów w Europie


Rok 2015 to rok wzrostów we flocie Arval – zarówno w ujęciu organicznym, jak i związanych z przejęciami.

Wzrost organiczny – o 8,3% w stosunku do roku poprzedniego to przekroczenie celu ustalonego na 6% w końcówce 2014 r. Do wzrostu przyczyniły się oddziały Arval przede wszystkim w Wielkiej Brytanii (przyrost floty o 19%*), Europie Centralnej (głównie w Czechach, na Węgrzech i Słowacji), a także w Turcji, Szwajcarii i Luxemburgu. Wszystkie te kraje osiągnęły dwucyfrowy wzrost, a  jedną z głównych sił napędowych rozwoju byłasprzedaż oferty dla sektora MŚP, która wzrosła o 14% i stanowi w tej chwili 17% biznesu Arval, a także cross-selling z Bankiem oraz pomiędzy krajami BRICT.

Wzrost zewnętrzny – przejęcie floty GE Capital Fleet Services w Europie było krokiem milowym w historii Arval.Firma zwiększyła dzięki temu flotę o ponad 160.000 pojazdów umacniając swoją pozycję w 11 krajach (w Niemczech przesuwając się na pozycję numer 1) oraz rozpoczynając działalność w Szwecji. Plan integracji spółek oparty na strategicznym kilkuletnim programie „One Arval”, jak również wyznaczenie celu jakim jest wyjątkowy poziom usług i oferty, zostały entuzjastycznie przyjęte przez pracowników.

Ponadto Arval sfinalizował w Chinach joint-venture Arval Jiutong oraz podpisał porozumienie z firmą Relsa, kluczowym graczem w sektorze wynajmu długoterminowego pojazdów dla biznesu w Ameryce Południowej – w Chile i Peru, oraz przejął firmę w Brazylii. Obecnie Arval zarządza flotą 30.000 samochodów w Ameryce Południowej. “Wszystkie te działania podejmowaliśmy w kontekście naszej współpracy z Element (Element-Arval Global Alliance), największego tego typu porozumienia w naszej branży” – powiedział Philippe Bismut, Arval CEO.

Współpraca w ramach porozumienia Element-Arval Alliance jest w tej chwili silniejsza niż kiedykolwiek. Element Financial przejął aktywa GE Capital Fleet Services w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii, konsolidując w ten sposób obecność na 5 kontynentach. Skala porozumienia Element-Arval Alliance jest bezkonkurencyjnym liderem w branży CFM, posiada przedstawicielstwa w 50 krajach zarządzając flotą 3 mln pojazdów.

*) wyłączajac flotę GE Fleet Services – dane na dzień 31/12/2015

2015 w Arval Polska

W Polsce Arval kontynuuje dynamiczny wzrost floty, która wyniosła 17.245 pojazdów na dzień 31.12.2015 r. i plasuje się na drugim miejscu w branży z 16% udziałem w rynku w kategorii pełnego wynajmu długoterminowego.**

Firma zawdzięcza swój sukces odpowiedniemu podejściu do klienta, w tym przede wszystkim  koncentracji na jego potrzebach. W 2015 r. Arval wprowadził nowy produkt – Mid Term Rental – wynajem samochodów na okres 1-24 miesięcy. Oferta skierowana jest do klientów, którzy potrzebują zapewnienia mobilności pracowników podczas tymczasowych projektów, takich jak wprowadzanie na rynek nowego produktu i związana z tym intensywna promocja czy projekty sezonowe, np. tylko na okres wakacji.

System sprawdzi się również w przypadku firm, które oddelegowują pracowników do innych regionów w celu wsparcia lub sprawdzenia najlepszych praktyk, czy też otwierają nowy oddział pilotażowo i przez pierwszy rok chcą zobaczyć, jak się będzie rozwijał. Będzie również idealnym rozwiązaniem dla międzynarodowychi Klienów Arval, którzy zatrudniają ekspertów i specjalistów z zagranicy, tzw. ekspatów na kontrakty czasowe lub w przypadku coraz bardziej popularnych w Polsce firm BPO (Business Outsourcing Processes), które zdobywają nowy kontrakt i potrzebują natychmiast większej liczby aut. Mid Term Rental to również doskonałe rozwiązanie dla firm, które dla zamówiły w ARVAL samochód na długoterminowy kontrakt, ale w związku z tym, iż posiada on wyjątkowo zindywidualizowaną specyfikację, muszą na niego czekać nawet pół roku.

„W tych wszystkich przypadkach idealnie sprawdzi się wynajem średnioterminowy. Jego główną zaletą jest to, że  Arval dostarcza samochody w ciągu 48 godzin. Klient deklaruje tylko klasę pojazdu (ABCD), określa miesięczny limit kilometrów oraz okres trwania kontraktu – który w trakcie trwania umowy  może zostać przez niego zmieniony. Klient korzysta z usług znanych mu z wynajmu długoterminowego, takich jak serwisowanie,ubezpieczenie wraz z Assistance czy zespół obsługi do pełnej dyspozycji Klienta.” – wylicza zalety nowego produktu Grzegorz Szymański, prezes zarządu Arval Polska. „Usługa jest prosta i elastyczna, szybka w dostawie i niekłopotliwa w rozliczeniach.” – dodaje Szymański.

Ponadto Arval Polska uruchomił w minionym roku nową stronę www z łatwym, intuicyjnym dostępem do potrzebnych informacji, a także z bezpośrednim dostępem do aplikacji dla Fleet Managerów (My Arval) oraz dla użytkowników (Arval Mobile+). „Inwestujemy w narzędzia mobilne ułatwiające pracę Fleet Managerów, wpisując się tym samym w trend rynkowy. Coraz więcej osób chce posiadać wszystkie niezbędne informacje w swoim smartfonie, w związku z ty chcemy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. Użytkownicy naszych aut nie muszą do nas dzwonić w sprawie wymiany opon czy umówienia wizyty w warsztacie, wszystko mogą wykonać online. Fleet managerowie mają dostęp do aktualnych informacji o flocie, zamówieniach czy płatnościach. Innowacje w produktach i procesach obsługi są naszym priorytetem na 2016 r.” – komentuje prezes Szymański.

**) firmy zrzeszone w PZWLP


Plany na rok 2016 – rok konsolidacji i wzrostu organicznego

W związku z szeregiem nowych produktów oraz ostatnich fuzji Arval wchodzi w fazę konsolidacji.

„Bycie numerem jeden to dopiero początek, traktujemy to jako wyzwanie. Musimy być liderem w jakości obsługi oraz wyróżniać się innowacyjnymi produktami.” – deklaruje Philippe Bismut.

W 2016 roku wzrost firmie zapewni innowacyjna oferta (Arval Active Link – nowoczesna Telematyka, Arval Outsourcing Solutions – pełen outsourcing usług zarządzania flotą oraz Arval Mid Term Rental – wynajem pojazdów od 1 do 12 miesięcy), cross-selling z Bankiem BNP Paribas w zakresie oferty dla MŚP oraz konsolidacja biznesów w Azji i Ameryce Południowej.

Arval

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com