Biznes

ArchiDoc robi kolejny krok w stronę ekspansji zagranicznej

Do grona klientów ArchiDoc, jednego z polskich liderów rynku BPO, dołączyła brytyjska spółka Phlexglobal Ltd. W ramach współpracy obu firm w II kwartale 2016 roku w Lublinie uruchomione zostanie nowoczesne centrum przetwarzania dokumentacji klinicznej. Docelowo zatrudnienie znajdzie w nim 50 osób.  

Polska to jedna z 3 najlepszych lokalizacji dla centrów usług wspólnych na świecie. Każdego roku kolejne firmy działające na rynkach międzynarodowych otwierają w naszym kraju swoje biura. Część podmiotów decyduje się zrobić to przy wsparciu lokalnych partnerów. Phlexglobal to kolejna firma, której operacje w Polsce wspiera ArchiDoc, będący krajowym liderem w obszarze outsourcingu procesów back-office. ArchiDoc od kilku lat obsługuje podmioty działające globalnie. Spółka współpracuje m.in. z międzynarodowymgraczem z branży logistycznej oraz instytucjami działającymi w sektorze finansowym.

Dla firm działających globalnie korzystanie z outsourcingu jest naturalne. Międzynarodowe koncerny najczęściej tworzą własne centra usług wspólnych (SSC) lub współpracują z dużymi, światowymi graczami BPO. Mniejsze firmy chętnie korzystają z usług podmiotów dobrze znających lokalny rynek – mówi Konrad Rochalski, prezeszarządu ArchiDoc i Voice Contact Center.

Phlexglobal jest bardzo podekscytowane nowo powstałą lokalizacją. Wybraliśmy Lublin z powodu jego doskonałego połączenia lotniczego z Wielką Brytanią, dostępu do absolwentów uniwersyteckich oraz postawy lokalnych organizacji zachęcającej do lokowania biznesu zagranicznego w regionie i gotowości do udzielania konkretnego wsparcia w tym zakresie.  Współpraca z ArchiDoc zdecydowanie ułatwi nam wejście na polski rynek – mówi Stella Donoghue, Dyrektor Zarządzająca Phlexglobal Ltd.

Pierwszym etapem projektu był wybór lokalizacji. Wspierając się rekomendacjami ArchiDoc klient zdecydował się uruchomić biuro w  Lublinie. Z jednej strony miasto nie jest tak nasycone centrami usług jak Kraków, Wrocław czy Warszawa, z drugiej oferuje duży wybór przestrzeni biurowej i wsparcie ze strony wyspecjalizowanej komórki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

Od kilku lat aktywnie działamy na rzecz wykorzystania potencjału inwestycyjnego Lublina i województwa lubelskiego. Oferujemy m.in. wsparcie w zakresie wyboru terenów pod inwestycje i potencjalnych kooperantów, organizujemy też wizyty inwestycyjne. Bardzo cieszymy się, że nasze miasto jest postrzegane jako atrakcyjnalokalizacja dla inwestycji z dynamicznie rozwijającego się sektora BPO i przyciąga coraz więcej  firm z tej branży – mówi Magda Osiak z zespołu Biznes Lubelskie, funkcjonującego w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Lublin to doskonała lokalizacja dla branży BPO. Rok  temu uruchomiliśmy tutaj centrum operacyjne Voice Contact Center i jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z miastem. Cenimy sobie profesjonalne i elastyczne podejście do inwestorów oraz dynamikę rozwoju lokalnego rynku biurowego – dodaje Konrad Rochalski.

W pierwszym etapie projektu w polskim biurze Phlexglobal zostanie zatrudnionych 20 osób. Wraz z rozwojem kompetencji i doświadczenia zespołu planowany jest nawet trzykrotny wzrost skali oraz poszerzenie zakresu zadań realizowanych w ramach projektu. Proces rekrutacyjny już wystartował i będzie się składał z kilku etapów. Kandydaci przejdą m.in. szczegółowe testy kompetencyjne, które pozwalają wybrać osoby o predyspozycjach odpowiednich dla oferowanej pracy. Pracownicy będą wykonywać swoje zadania w języku angielskim. Jego znajomość jest jednym z podstawowych kryteriów przy doborze kandydatów. Założeniem jest zbudowaniestabilnego zespołu, dlatego spółka oferuje bardzo dobre warunki zatrudnienia. Część szkoleń dla przyszłychpracowników odbędzie się w centrali Phlexglobal w Wielkiej Brytanii.

Phlexglobal to światowy lider dostarczający rozwiązania i usługi elektronicznego obiegu dokumentacji z badań klinicznych (eTMF). Spółka działa w centrach operacyjnych w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych.  Wykorzystując unikalną kombinację technologii eTMF, wysokiej jakości świadczonych usług oraz specjalistycznych zasobów Phlexglobal dostarcza dedykowane rozwiązania TMF dla rynku usług medycznych.

ArchiDoc

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com