Reklamy
Biznes

Asortyment stacji paliw – co zaoferować klientom?

Podstawowa funkcją stacji benzynowej jest, jak sama nazwa wskazuje, zapewnianie kierowcom niezbędnego paliwa, jednak już dawno punkty tego typu posiadają znacznie bogatszą ofertę w swoim asortymencie. Specyfiką stacji jest przede wszystkim jej dostępność – jest otwarta 24h na dobę, co umożliwia klientom zakupy nawet w późnych godzinach wieczornych, wczesnym rankiem czy w środku nocy. W zależności od lokalizacji stacja może służyć tylko przejeżdżającym klientom, jak punkty przy autostradach, lub służyć jako sklep całodobowy również mieszkańcom osiedli. Co w takim razie zaoferować klientom?

Akcesoria motoryzacyjne

Istotnym elementem asortymentu stacji paliw jest zaopatrzenie kierowców w podstawowe akcesoria motoryzacyjne. W przypadku nagłej usterki z pewnością przydadzą się drobne części zamienne, takie jak żarówki czy bezpieczniki samochodowe. Również niesprzyjające warunki pogodowe mogą sprawić, że kierowca będzie potrzebował natychmiastowej wymiany niektórych części. Należy więc zaopatrzyć stację w drobniejsze elementy, takie jak wycieraczki (np. firmy Dipp).

Warto też mieć w swojej ofercie wszelkie płyny eksploatacyjne – między innymi oleje silnikowe i płyny do spryskiwaczy.

Gastronomia

Długa podróż jest wyczerpująca nie tylko dla kierowcy, ale i wszystkich pasażerów. Wskazane jest zatem, aby zapewnić klientom dostęp nie tylko do suchego prowiantu, takiego jak batoniki czy chipsy, ale i ciepłego posiłku oraz napoju. Wiele stacji paliw posiada swoją mini restaurację, gdzie można zjeść hot doga czy zapiekankę, jednak warto także wziąć pod uwagę współpracę ze znaną marką sieciową z branży gastronomii. Taka kolaboracja z pewnością przyniesie satysfakcjonujący zysk obu stronom.

Leki

Podczas podróży mogą wystąpić różne dolegliwości. Ból głowy czy biegunka mogą skutecznie odebrać przyjemność jazdy. Asortyment stacji uzupełniony o podstawowe leki, takie jak środki przeciwbólowe czy przeciwbiegunkowe umożliwi klientom szybkie rozwiązanie problemu.

Rozrywka, alkohol, papierosy

Prasa w postaci gazet i czasopism sprawdzi się jako forma rozrywki dla pasażerów podczas jazdy. Biorąc pod uwagę, że dorośli często podróżują z dziećmi warto zapewnić im drobne gry i zabawki.

Palaczy z pewnością usatysfakcjonuje szeroki wybór papierosów, a butelki najbardziej znanych alkoholi mogą posłużyć jako prezent lub dodatek do imprezy w sytuacji, gdy wszystkie inne sklepy są pozamykane.

Firma Dipp.pl proponuje swoje wysokojakościowe produkty oraz zaprasza do zapoznania się z ofertą detaliczną, jak i hurtową. Zapoznaj się z warunkami na dipp.pl i dipp.com.pl

Reklamy