Reklamy
Biznes

Cena emisyjna ustalona na 20 zł za jedną akcję

Na 20 zł została ustalona cena emisyjna jednej akcji i2 Development w pierwszej publicznej emisji akcji spółki. Dzisiaj wrocławski deweloper zakończył book-building, a jutro ruszają zapisy na akcje w obu transzach, instytucjonalnej i indywidulanej. Zakończą się 19 kwietnia.

W IPO i2 Development zaoferował 2 mln nowych papierów stanowiących 20% w podwyższonym kapitale zakładowym. Większość (1,8 mln sztuk) akcji oferowana jest inwestorom instytucjonalnym. Na pozostałą część (0,2 mln sztuk) będą mogli składać zapisy inwestorzy indywidualni. – Deklaracje złożone w procesie book buildingu pozwalają z optymizmem patrzeć na rozpoczynające się jutro zapisy na akcje spółki. Cieszę się, że przy tak trudnym rynku i niepowodzeniach innych inwestorzy uwierzyli w przedstawianą przez zarząd strategię rozwoju i2 Development. Poziom ceny sprawia, że kurs akcji spółki po debiucie na GPW może mieć nadal potencjał wzrostów – podkreśla Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

Zapisy na akcje spółki przyjmowane będą od 14 do 19 kwietnia. Oferującym jest Dom Maklerski BOŚ, a w konsorcjum znajdują się ponadto BM Alior Banku, DM Millenium i DM MBanku.

i2 Development

Reklamy