Reklamy
Biznes

Co należy wiedzieć o biurze wirtualnym?

Wirtualne biuro to usługa, która pojawiła się całkiem niedawno na rynku. Sama koncepcja pojawiła się jednak już w roku 1994. Pomysłodawcą był Ralph Gregory, który chciał ułatwić działalność wielu osobom prowadzącym własny biznes w zakresie administracji. Dowiedzmy się nieco więcej na ten temat.

Początki biura wirtualnego

Ralph Gregory po prostu kompletnie nie potrzebował na co dzień powierzchni biurowej profesjonalnej. Spędzał większość czasu na podróżach czy też pracując ze swojego domu. Gdy opracował dla swojej prywatnej sekretarki sposób, aby przekazywała mu płynnie rozmowy telefoniczne gdziekolwiek znajdował się, zdał sobie sprawę, że wielu specjalistów z takiego systemu pracy by chętnie skorzystało.

Doświadczenie Ralpha doprowadziło do uruchomienia całkiem nowej branży, a więc wirtualnego biura. W roku 1995 założył on Intelligent Office, które do dziś istnieje oraz zapewnia klientom bardzo prestiżowy adres firmy, przestrzeń spotkań, usługi pocztowe oraz także usługi recepcji wirtualnej. Swoje bardzo bogate doświadczenie w wielu branżach oraz rynkach okazał się dla niego cenne niczym węgielny kamień we wczesnych dniach biura wirtualnego i miało wpływ na sukces tej usługi obecnie. Dzisiaj Ralph jest właścicielem radiowych wież, brokerem w handlu łódkami, jak i także kapitałowym partnerem w elektrowni o nazwie Michigan.

Czym jest wirtualne biuro?

Biuro wirtualne jest dosyć nowym oraz dla wielu osób nieznanym wciąż terminem. Jest tak naprawdę rozwiązaniem innowacyjnym administracyjnym, którego poszukują firmy czy też freelancerzy. Wynajem biura wirtualnego, poza zyskaniem adresu fizycznego do rejestracji firmy łączy się także z wieloma innego rodzaju usługami. Mowa tutaj o odbiorze oraz wysyłce skanów wszelkie korespondencji, odbiór oraz przekierowywanie faksów, telefonów oraz maili, obsługę elektronicznej poczty, pomoc w skompletowaniu wszystkich zezwoleń oraz dokumentów, usługi prawne, usługi księgowe, przechowywanie dokumentów, archiwizacja dokumentów, wynajem sal na biznesowe spotkania.

Po co komuś w ogóle biuro wirtualne?

Wiele osób na pewno zada sobie pytanie – po co nam biuro wirtualne? Tak naprawdę to otwierając jednoosobową działalność gospodarczą czy też spółkę kapitałową zawsze do rejestracji potrzebujemy konkretnego adresu siedziby naszej firmy. Niekiedy miejsce naszego zamieszkania nie nadaje się wizerunkowo na siedzibę. Co w takiej sytuacji? W takiej właśnie sytuacji przychodzi nam z pomocą adres wirtualny, a więc jest to usługa, w której ktoś inny nam udostępnia swój adres fizyczny, a sekretariat zajmuje się przekierowywaniem maili, połączeń oraz faksów.

Jak widzimy usługa ta jest niezmiernie potrzebne na rynku. Zapotrzebowanie jest spore. Szczególnie w większych miastach. Wirtualne biuro w Warszawie to jednak z popularniejszych usług. W dzisiejszych czasach freelancerów przybywa, a ludzie zmieniają branże w związku z epidemią koronawirusa. Pewnie zainteresowanie wirtualnymi biurami jeszcze bardziej wzrośnie. Nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby tak się stało.

Więcej informacji
Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://wirtualnebiuro360.pl gdzie prezentowana jest usługa wirtualnego adresu.

Reklamy