Biznes

Cornerstone Partners i Oaktree przejmują spółkę ProService Agent Transferowy

Fundusze zarządzane przez Cornerstone Partners oraz fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management L.P („Oaktree”) zawarły umowę nabycia lidera rynku nowoczesnych usług dla firm zarządzających aktywami finansowymi w Polsce – spółki ProService Agent Transferowy.

Umowa nabycia 100 proc. udziałów w spółce ProService Agent Transferowy została zawarta 23 lutego br.. Sprzedającym jest fundusz zarządzany przez Highlander Partners, a kupującym fundusze zarządzane przez Oaktree European Principal Group oraz Cornerstone Partners. Warunkiem wejścia w życieumowy jest uzyskanie stosownej zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

ProService Agent Transferowy („ProService”, „ProService AT”) jest największą w Polsce, wysoko wyspecjalizowaną firmą technologiczną świadczącą usługi agenta transferowego, usługi księgowe oraz dostarczająca elastyczne i nowoczesne rozwiązania IT dla instytucji finansowych w Polsce i zagranicą od ponad 20 lat.

– Celem naszej firmy jest dostarczanie wyspecjalizowanych usług finansowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań. Cenimy sobie bardzo współpracę z obecnymi partnerami biznesowymi, dlatego też będziemy pracować nad zacieśnianiem współpracy oraz rozbudową oferty dla istniejących klientów. Wspólnie z nowym inwestorem będziemy rozwijać zaawansowane usługi finansowe ProService AT dla klientów zagranicznych. Przed nami nowy rozdział w historii ProService AT. – mówi Paweł Sujecki, Prezes Zarządu ProService Agent Transferowy.

Z końcem 2015 roku ProService AT obsługiwał 52 polskich i zagranicznych klientów, zarządzających aktywami o wartości 55 miliardów złotych. Wartość krajowego rynku, na którym funkcjonuje ProService AT w 2015 roku szacuje się na 680 milionów złotych. ProService AT zatrudnia aktualnie 350 specjalistów z obszarów informatyki, księgowości i transakcji rozliczeniowych.

– W 3 lata udało nam się wspólnie z kluczowymi osobami w ProService AT przekształcić spółkę zależną dużej grupy zarządzającej funduszami inwestycyjnymi w samodzielny mocny podmiot, który jest nie tylko liderem usług agenta transferowego w Polsce, ale również doskonałą platformą FinTech do rozwoju usług dla całej branży finansowej – mówi Artur Dżagarow, Przewodniczący Rady Nadzorczej ProService oraz partner operacyjny w funduszu Highlander Partners.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego zaangażowania w ProService AT, w szczególności z wzorcowegoprocesu kreacji wartości w tej inwestycji, poprzez znaczące rozszerzenie oferty produktowej, wejście w nowe segmenty rynkowe, ale również zbudowanie kultury organizacyjnej promującej zaangażowanie pracowników oraz zwiększanie efektywności i bezpieczeństwa procesów operacyjnych w firmie. W wyniki obecnej transakcji mamy nadzieję, że ProService AT przy zachowaniu najwyższych standardów jakości obsługi rozpocznie kolejny etap swojego rozwoju – ekspansję zagraniczną – tłumaczy Artur Dżagarow.

Usługi dla biznesu to dynamicznie rozwijający się sektor w Polsce i na świecie. – Polska jest liderem sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Europie i na świecie. W Polsce branża zatrudnia obecnie 170 tys. wykwalifikowanych pracowników i rośnie w tempie 15% rocznie. Kluczem dalszego rozwoju tej międzynarodowej branży w naszym kraju są usługi zaawansowane oparte na wiedzy, takie jak świadczy ProService – mówi Jacek Levernes, Prezes ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych) i doradzający CornerstonePartners i Oaktree przy transakcji.

– Nowa strategia dla przejmowanej spółki zakłada zarówno wzrost organiczny firmy jak i jej rozwój przez przejęcia w Polsce lub wybranych krajach Europy Zachodniej. Koncentracji na usługach dla funduszy inwestycyjnych czy emerytalnych towarzyszyć będzie rozwój oferty dla towarzystw ubezpieczeniowych. Transakcja ta to pierwszy krok w rozwoju platformy outsourcingowej dedykowanej sektorowi bankowemu, ubezpieczeniowemu oraz firmom zarządzającym aktywami finansowymi w Europie Środkowo-Wschodniej i wybranych krajach Europy Zachodniej. Wierzymy, że ProService z nowym, stabilnym inwestorem będzie dla instytucji finansowych firmą pierwszego wyboru – mówi Maciej Dyjas, Partner Zarządzający Cornerstone Partners.

– Międzynarodowi klienci mogą skorzystać na coraz popularniejszym trendzie przenoszenia do wyspecjalizowanych firm zlokalizowanych w Polsce części procesów technologicznych, operacyjnych i administracyjnych, które nie stanowią strategicznych części ich działalności. To jest dobry moment dla tego sektora. Obserwujemy ten trend z perspektywy naszej innej inwestycji – Griffin Real Estate – która wraz z ECHO Investment jest jednym z głównych dostawców powierzchni biurowych dla firm outsourcingowych na polskim rynku – mówi Przemyslaw Krych, założyciel i Partner Zarządzający Cornerstone Partners.

Nabycie ProService AT to pierwsza wspólna transakcja Cornerstone Partners i Oaktree European Principal Group w Polsce. Cornerstone Partners jest wyłącznym przedstawicielem Oaktree European Principal Group w poszukiwaniu i zarządzaniu inwestycjami w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

– Jesteśmy zadowoleni z posiadania takiego partnera jak Cornerstone Partners. Nasza współpraca gwarantuje połączenie globalnego doświadczenia inwestycyjnego, z lokalnym spojrzeniem na rynek oraz najlepszy zespół zarządzający. Cornerstone Partners mogą wnieść unikalne kompetencje i wiedzę, czego poparciem jest nasza dotychczasowa owocna współpraca w Griffin Real Estate.  Nasza pierwsza wspólna inwestycja typu private equity to naturalny kolejny etap naszej współpracy. – podkreśla Karim Khairallah, Dyrektor Zarządzający Oaktree’s European Principal Group.

Cornerstone Partners i Oaktree European Principal Group zamierzają wspólnie inwestować w przedsięwzięcia typu private equity w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, z nastawieniem na wspieranie doświadczonych zespołów menedżerskich  w dalszym rozwoju przedsiębiorstw w Polsce i na rynkach międzynarodowych.

Cornerstone Partners

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com