Reklamy
Biznes

CRIF zwiększa zaangażowanie na rynkach polskim i niemieckim dzięki przejęciu biznesu Deltavisty

27 lipca 2016 r.; Bolonia (Włochy), Karlsruhe (Niemcy), Kraków (Polska) – CRIF – globalna firma świadcząca usługi biura informacji kredytowej, informacji gospodarczej oraz jej przetwarzania, a także oferująca rozwiązania kredytowe – ogłosiła dziś przejęcie działalności firmy Deltavista w Niemczech i w Polsce.

Deltavista jest jednym z wiodących dostawców usług biura informacjikredytowej i zarządzania ryzykiem w Niemczech i Polsce. Firma pomaga swoim klientom instytucjonalnym optymalnie zarządzać ryzykiem, jak również danymi adresowymi, dostarczając rzetelne informacje dotyczące osób fizycznych i firm.

W szczególności, dzięki nowoczesnej platformie technologicznej i rozwiązaniom informatycznym, Deltavista oferuje bankom, firmom telekomunikacyjnym, a także firmom z sektorów energii, ubezpieczeń i e-commerce, usługi w zakresie potwierdzenia tożsamości, zarządzania danymi adresowymi, automatycznej konsolidacji baz danych, dostosowywanych do indywidualnych potrzeb modeli decyzyjnych oraz rozwiązań przeciwdziałających tzw. praniu brudnych pieniędzy.

Oprócz najnowszej akwizycji na początku 2016 r. CRIF rozszerzył swoją obecność w Niemczech poprzez przejęcie Bürgel, jednego z czołowych w Niemczech dostawców informacji o osobach fizycznych i firmach, ze 130-letnią historią działalności. Bürgel dostarcza unikalne, kompleksowe pakiety zaawansowanych rozwiązań biura informacji kredytowej oraz zarządzania ryzykiem.

Bürgel i Deltavista będą działać oddzielnie i niezależnie od siebie, odpowiadając na różne potrzeby rynku: Bürgel jako dostawca informacji i rozwiązań, a Deltavista jako niezależny dostawca rozwiązań, neutralny wobec innych dostawców informacji.

Najnowsza transakcja dodatkowo wzmocni wiodącą w branży pozycję CRIF w dziedzinie bankowej informacji kredytowej i zarządzania ryzykiem w Europie kontynentalnej, a także umożliwi spółce wykorzystanie efektów synergii z innymi lokalnymi biurami, które już działają we wspomnianych krajach.

W 2011 r. CRIF przejął działalność firm Deltavista i Teledata w Szwajcarii i Austrii, realizując swój plan inwestycyjny w regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), aby zapewnić klientom większą wartość dodaną usług, oferując kompleksowy pakiet rozwiązań do zarządzania ryzykiem w krajach niemieckojęzycznych. Udana integracja pozwoliła CRIF na spełnienie zróżnicowanych potrzeb klientów oraz poszerzenie swojej oferty dla instytucji finansowych, firm i konsumentów, pozwoliła także firmie stać się punktem odniesienia w branży e-commerce.

„Sukcesy, jakie osiągnęliśmy do tej pory w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, dają nam pewność, że teraz nasz biznes w Polsce i Niemczech będzie rozwijać się szybciej, korzystając z synergii pomiędzy różnymi spółkami Grupy. Naszym celem jest, aby zawsze służyć klientom wsparciem, wywiązując się z podjętych wobec nich zobowiązań dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki połączeniu możliwości systemów informacji oraz oprogramowania CRIF z możliwościami wspierających zarządzanie ryzykiem rozwiązań firm Bürgel i Deltavista, nasi klienci będą mogli podejmować świadome decyzje biznesowe i skutecznie działać w technologicznie konkurencyjnym otoczeniu” – powiedział Carlo Gherardi, prezes i dyrektor generalny CRIF.

„Jeśli chodzi o Polskę, przejęcie spółek Deltavisty, które z powodzeniem oferują zaawansowane rozwiązania w obszarze informacji o konsumentach, pozwoli uzupełnić dostępną już ofertę CRIF w zakresie informacji o przedsiębiorstwach, zapewniając łącznie pakiet zaawansowanych rozwiązań klientom na polskim rynku” – dodał Gherardi.

Grupa Deltavista

Reklamy