Reklamy
Biznes

ERNE VENTURES wierzy w branżę gier

ERNE VENTURES, Spółka notowana na rynku NewConnect zajmująca się inwestycjami kapitałowymi, bardzo dobrze ocenia perspektywy dla branży gier komputerowych. W dniu wczorajszym odbyła się światowa premiera gry „Geki Yaba Runner”, której producentem jest QubicGames – spółka portfelowa ERNE VENUTRES.Gra „Geki Yaba Runner” we wrześniu 2015 r. pojawiła się na rynku japońskim, a miesiąc później zadebiutowała w Polsce. Od wczoraj jest ona dostępna dla graczy na całym świecie, zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. QubicGames rozwija się niezwykle dynamicznie, a światowa premiera gry „Geki Yaba Runner” pozwoli temu producentowi umacniać jego pozycję rynkową w branży gier. W styczniu br. QubicGames przekształciła się w spółkę akcyjną, co związane jest planami upublicznienia na rynku NewConnect. Debiut na alternatywnym rynku jest przewidywany na pierwsze półrocze 2016 r.

„Światowa premiera gry „Geki Yaba Runner” jest kolejnym krokiem w kierunku umacniania pozycji rynkowej przez QubicGames oraz budowania coraz większej rozpoznawalności. W istotny sposób powinna ona również wpłynąć na wyniki finansowe tego studia. Plany QubicGames zakładają także wprowadzenie w tym roku na rynek kolejnych bardzo dobrych tytułów o czym spółka będzie na bieżąco informować. Poprzez przekształcenie w spółkę akcyjną, QubicGames znacząco przybliża się do debiutu na rynku NewConnect. Upublicznienie tego podmiotu na alternatywnym rynku będzie z pewnością miało swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych ERNE VENTURES.” – ocenia Arkadiusz Kuich, Prezes Zarządu Spółki ERNE VENTURES.

W portfelu inwestycyjnym ERNE VENTURES znajdują się również inni przedstawiciele branży gier, a mianowicie The Farm 51 Group oraz Huckleberry Studio. Pierwsza spółka, która jest już notowana na rynku NewConnect od blisko czterech lat, zajmuje się produkcją gier wideo na komputery PC i konsole stacjonarne, m.in. Xbox 360 oraz PlayStation 3. Producent prowadzi aktualnie prace nad trzema głównymi projektami: „Get Even”, „World War 3” oraz „Chernobyl VR Project”. The Farm 51 Group rozwija także innowacyjną technologię Reality 51, która wykorzystuje elementy wirtualnej rzeczywistości poza rynkiem gier.

Z kolei Huckleberry Studio jest w trakcie produkcji wieloosobowej gry typu MMORPG pod tytułem „Edengrad”. Prace nad grą znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie, a planowana premiera produkcji ma nastąpić w 2016 r. Huckleberry Studio zamierza również zadebiutować w tym roku na rynku NewConnect.

„Nasza wysoka ekspozycja w podmioty działające w branży gier komputerowych i mobilnych wynika z bardzo mocnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz z jego niezwykle dobrych perspektyw. Liczymy, że upublicznienie na rynku NewConnect spółek QubicGames i Huckleberry Studio przyczyni się do ich dynamicznego wzrostu, wzorem innych przedstawicieli branży, którzy są dzisiaj notowani na polskiej giełdzie. Z kolei ERNE VENTURES będzie mogła dzięki temu umacniać swoją pozycję na rynku funduszy kapitałowych inwestujących w innowacyjne podmioty.” – podsumowuje Prezes Kuich.

ERNE VENTURES zanotowała w 3 kwartale 2015 r. jednostkowy zysk netto na poziomie 970 tys. zł. Narastająco, po trzech kwartałach jednostkowy zysk netto  wyniósł prawie 4.324 tys. zł. Wypracowanie bardzo dobrych wyników finansowych było możliwe dzięki wzrostowi wartości spółek znajdujących się w jego portfelu inwestycyjnym, m.in. The Farm 51 Group oraz Arrinera. Spółka opublikuje raport okresowy za 4 kw. 2015 r. w dniu 12.02.2016 r.

ERNE VENTURES

Reklamy