Biznes

Fachowcy.pl: skokowy wzrost liczby abonentów w styczniu

Notowana na NewConnect Spółka Fachowcy.pl Ventures S.A. 1 lutego 2016 r. miała 1129 klientów korzystających z abonamentowej usługiobecności w Internecie. Oznacza to wzrost całkowitej liczby klientów netto (uwzględniając rezygnacje) w ciągu roku o 656%.

Technologia wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji używana przy pozyskiwaniu zleceń z Internetu jest oferowana przez Spółkę od ponad dwóch lat. W samym styczniu 2016 liczba nowo podpisanych umów abonamentowych wyniosła 71. Dla porównania w analogicznym okresie przed rokiem było to 33 umowy, co oznacza wzrost o 115%.

Fachowcy.pl dostarczają usługi kompleksowej obecności małych i średnich firm w Internecie w modelu abonamentowym (umowa minimum na 12 miesięcy). W ramach usług Spółka dostarcza pełen pakiet narzędzi niezbędnych do optymalnego pozyskiwania zleceń i nowych Klientów z Internetu. Zaczynając od domeny (spółka jest oficjalnym rejestratorem domen internetowych w Polsce), przez indywidualnie stworzoną stronęInternetową, po wszystkie narzędzia kontaktu Klienta z firmą – takie jak wirtualny numer telefonu, poczta e-mail oraz usługa live-chat.

wykres

Wykres 1. Google Trends: Yellow Pages („śmierć katalogów internetowych”)

– Zauważyliśmy, że od kiedy umarły katalogi internetowe ok. 200 tysięcy małych i średnich firm w Polsce zostało pozostawionych bez opieki w Internecie. Te firmy oczekują prostej i zrozumiałej dla nich oferty, która pozwoli im efektywnie pozyskiwać zlecenia z sieci. Dlatego stworzyliśmy kompleksową ofertę gdzie dajemy im wszystko czego potrzebują w przystępnej cenie i co ważne w ramach ich własnej domeny internetowej. Dzięki takiej konstrukcji oferty nasi klienci mają pewność, że wartość marki, którą budują w sieci zawsze będzie ich własnością. Dostarczamy te firmy do Internetu w taki sposób, w jaki oczekuje tego Google, dlatego w krótkim czasie zajmują one wysokie pozycje w wyszukiwarce. Co ważne, nie stosujemy żadnych nielegalnych metod pozycjonowania, a wszystko robimy w 100% zgodnie z wytycznymi Google. To jest jedyna taka usługa na rynku. Dodatkowo dzięki naszej platformie reklamowej WAY2TRAFFIC mamy możliwość zbierania danych o osobach odwiedzających witryny naszych Klientów i wykorzystywania ich do lepszego dopasowania reklam do odbiorców – daje to naszym Klientom olbrzymią przewagę konkurencyjną w płatnych działaniach reklamowych w Internecie. W 2015 r. wzmocniliśmy nasz zespół sprzedażowy, co zaowocowało skokowym wzrostem liczby klientów.

Wierzymy, że szybkie tempo przyrostu nowych abonentów uda się utrzymać również w kolejnych miesiącach, co coraz bardziej przybliża nas do osiągnięcia poziomu rentowności – komentuje Piotr Surmacki, prezes Fachowcy.pl Ventures S.A.

Władze Spółki zdecydowały, że od lutego będą co miesiąc raportować liczbę klientów oraz liczbę nowo podpisanych umów. Przychód z konkretnej umowy zależy od rodzaju planu abonamentowego, na który zdecydował się klient. Spółka świadczy również dla swoich Klientów dodatkowe usługi poza standardowymi pakietami.

Fachowcy.pl Ventures S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com