Reklamy
Biznes

Fachowcy.pl Ventures w czerwcu zwiększyła liczbę klientów o 204%

Notowana na NewConnect spółka Fachowcy.pl Ventures S.A. na koniec czerwca miała 1445 klientów korzystających z abonamentowej usługi obecności w Internecie.

Dla porównania przed rokiem liczba klientów wynosiła 476. Spółka dostarcza technologię wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji używane do pozyskiwania zleceń z Internetu, głównie dla małego i średniego biznesu. Wartość umów podpisanych w czerwcu przekroczyła 206 tysięcy złotych.

W czerwcu liczba nowo podpisanych umów abonamentowych wyniosła 71 i była niższa od liczby umów z czerwca 2015 r. (101 umów), co wynika z reorganizacji działu handlowego. Spółka pod koniec maja uplasowała emisję prywatną akcji, z której kapitał został przeznaczony na zwiększenie liczby sprzedawców aktualnie dział sprzedaży jest w trakcie przebudowy. Zatrudnienie większej ilości handlowców przełoży się już w lipcu na dalszy dynamiczny wzrost liczby nowych umów.

– W czerwcu podpisaliśmy więcej umów niż w poprzednim miesiącu, co świadczy, że realizujemy sukcesywnie strategię zakładającą przekroczenie 2400 liczby klientów w tym roku. Aktualnie miesięcznie możemy pozyskiwać do 200 nowych umów. Naszym celem do końca tego roku jest obsługa 300 nowych pakietów miesięcznie.

Dynamiczny wzrost liczby nowych klientów jest możliwy dzięki zwiększeniu efektywności działu handlowego oraz pozyskaniu kapitału na zatrudnienie nowych sprzedawców – podsumowuje Piotr Surmacki, Prezes Fachowcy.pl Ventures.

Fachowcy.pl Ventures S.A.

Reklamy