Biznes

FAKTORAMA prognozuje 400% zwrotu z inwestycji, i emituje akcje na platformie Beesfund

Najmniejsza sfinansowana faktura to 73 zł. Największa – 4 mln zł. Łączna wartość sfinansowanych faktur – 40 mln zł. Średnia stopa zwrotu w skali roku to ponad 27%. Tak działa Faktorama, która z dniem dzisiejszym rozpoczęła sprzedaż akcji przez platformę Beesfund.

1 lipca Faktorama, największa polska platforma finansowania faktur,ogłosiła sprzedaż 7300 akcji przez platformę Beesfund. W planach jest sprzedaż 12,74% udziałów firmy, 55 zł za akcję i w efekcie zebranie ponad 400 000 zł.

Jak przekonuje Arkadiusz Kleszcz, Założyciel i Prezes Zarządu Faktoramy: W świadomości wielu przedsiębiorców faktoring jest mało znaną usługą, mylnie kojarzoną z windykacją lub produktem skierowanym tylko do dużych firm. Pozyskane z emisji środki pozwolą nam na zwiększenie świadomości wśród małych i średnich firm co do samego faktoringu i benefitów związanych z korzystaniem z naszych usług.

Spółka w 2018 roku planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Każdy z inwestorów, który dziś nabędzie akcje Faktoramy emitowane przez platformę Beesfund może liczyć na to, że za 2 lata dzięki debiucie na GPW inwestycja przyniesie mu do 400% zwrotu.

Faktorama działa od 3 lat. Na samym początku zarząd oraz fundusz BonusCard zainwestował w nią ponad 1 mln zł. Inwestora przekonał wysoki potencjał wzrostu i skalowalność Faktoramy, a wyniki firmy i skuteczność działania pokazały, że ten model biznesowy działa sprawnie. Zapewnia tysiącom małych firm w Polsce, szczególnie z sektora budowlanego, dostęp do elastycznego produktu finansowego. Łącznie dzięki tej platformie sfinansowano faktury o wartości ponad 40 mln zł, ze średnią rentownością 27%.

Faktorama jasno przedstawia swoje cele, tak by inwestorzy działający przez Beesfund wiedzieli na co mogą liczyć nabywając jej akcje. 2016 rok to edukacja rynku. Zaplanowaliśmy w tym czasie edukację 2000 małych i średnich firm w zakresie faktoringu i możliwości finansowania na naszej platformie. W 2017 budujemy skalę. Chcemy potroić liczbę inwestorów instytucjonalnych i prywatnych oraz sfinansować faktury o wartości 50 000 000 zł. W 2018 roku debiutujemy na Giełdzie przy wycenie 15 mln zł, finansujemy rocznie faktury o wartości 100 000 000 zł, osiągamy EBITDA na poziomie 500 000 zł i pozyskujemy 2 mln zł na dalszy rozwój. – wylicza Jakub Ananicz, Założyciel i Członek Zarządu Faktoramy.

Platformy takie jak Faktorama już od kilku lat bardzo dynamicznie rozwijają się na świecie. Pierwszą była The Receivables Exchange, która rozpoczęła działalność operacyjną w 2010 roku. Już w styczniu 2012 sfinansowana faktury o łącznej wartości 1 miliarda dolarów. Tego typu platformy faktoringowe, podobnie jak crowdfunding udziałowy pełnią istotną rolę w finansowaniu małych i średnich firm, skutecznie wpływają także na wzrost gospodarczy w Europie. – podkreśla Arkadiusz Regiec, CEO Beesfund.

Faktorama

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com