Biznes

Firma EKO-OKNA S.A. po raz drugi z rzędu zajęła wysokie miejsce w rankingu Diamentów Forbesa.

Firma EKO-OKNA S.A. po raz drugi z rzędu zajęła wysokie miejsce w rankingu Diamentów Forbesa. W województwie śląskim plasuje się na 3 pozycji wśród przedsiębiorstw o przychodach powyżej 250 mln zł rocznie, zaś w Polsce zajmuje 17 miejsce. Taki wynik to efekt wdrożenia i sukcesywnej realizacji strategii, którą Spółka przyjęła 5 lat temu.

 

EKO-OKNA z kolejnym Diamentem Forbesa
Największym sukcesem EKO-OKIEN w minionym roku było niewątpliwie utrzymanie tendencji wzrostowej sprzedaży o ponad 30 procent. – Pięć lat temu założyliśmy strategię rozwoju i konsekwentnie te cele realizujemy. Nasza strategia składa się z kilku czynników, ale najważniejszy w tym wszystkim jest klient. Działania, które realizujemy są skoncentrowane wokół niego, od wprowadzenia oferty produktowej po serwis gotowych, dostarczonych produktów – podkreśla Mateusz Kłosek, prezes Zarządu EKO-OKNA S.A.

Rok 2016 to również intensywny rozwój oraz rozbudowa przedsiębiorstwa z Kornic. Otwarto dwie nowe hale produkcyjno-biurowe. Rozpoczęto produkcję szyb zespolonych. O kolejnych 80 nowych samochodów ciężarowych firma powiększyła swoją flotę transportową, a każdy z nich wyposażony został w wózek widłowy dla sprawniejszego rozładunku. Zakupiono również 3 nowoczesne maszyny (firmy Schirmer) produkujące okna PCV. Warto dodać, że są to jedne z najlepszych urządzeń dostępnych w Europie. Dzięki temu moce produkcyjne firmy wynoszą od 5,5 tys. do 7 tys. okien dziennie. Spółka jako jedyna na krajowym rynku stolarki otworowej potrafi w ciągu 7 dni zrealizować i dostarczyć odbiorcy produkty z tak szerokiego asortymentu.
EKO-OKNA zdecydowanie umocniły się też na rynkach zagranicznych. Regularnie dostarczają produkty do 33 państw. W planach jest także mocniejsze wejście na rynki: skandynawski i brytyjski. Stale też powiększa się kadra pracowników (obecnie zatrudnionych jest już ponad 2,7 tys. osób) oraz tworzone są nowe działy. Zwieńczeniem tych działań z pewnością jest kolejny Diament Forbesa.
Nagroda jest wyjątkowa, ponieważ podkreśla znaczenie firmy na rynku krajowym i motywuje do dalszego rozwoju. – Każde wyróżnienie jakie otrzymujemy ogromnie nas cieszy i utwierdza w przekonaniu, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Ale do nagród podchodzimy z pokorą. Najbardziej koncentrujemy się na kliencie, dobrze wykonanym produkcie i obsłudze – to są nasze priorytety – podsumowuje Mateusz Kłosek.

Warto wiedzieć, że ranking Diamentów Forbesa tworzony jest przez firmę Bisnode Polska w partnerstwie miesięcznika Forbes od 2006 roku. W zestawieniu uwzględnia się firmy, które w trzech ostatnich latach najdynamiczniej zwiększały swoją wartość. Pozycja opracowana jest na podstawie sprawozdań finansowych za rok obrachunkowy złożonych w KRS lub opublikowanych w Monitorze Polskim B.
***

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media

 

Źródło obrazka: [internet]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com