Biznes

Firma SolarWinds oferuje profesjonalistom najbardziej zaawansowaną platformę do zarządzania wydajnością hybrydowych środowisk IT

Najnowsze uaktualnienia platformy SolarWinds Orion umożliwiają przełomowe, kompleksowe zarządzanie środowiskiem IT. Zapewniają pełną widoczność zasobów w chmurze i lokalnych w zunifikowanym interfejsie. Dzięki temu jest możliwe lepsze zrozumienie systemów i nieosiągalne dotąd zwiększenie ich wydajności.

 

Kraków — 10 kwietnia 2017 Firma SolarWinds, wiodący dostawca zaawansowanego i korzystnego cenowo oprogramowania do zarządzania zasobami IT, przedstawiła dzisiaj najnowszą ofertę z zakresu kompleksowego zarządzania hybrydowym środowiskiem IT. Obejmuje ona kluczowe uaktualnienia modularnej i skalowalnej platformy SolarWinds® Orion® oraz powiązanych z nią produktów. Dzięki uaktualnieniom firma SolarWinds umożliwia całkowity przegląd danych w chmurze i szczegółowe monitorowanie zasobów lokalnych oraz udostępnia nowy, dynamiczny pulpit nawigacyjny typu „przeciągnij i upuść” do wizualizacji infrastruktury i relacji między aplikacjami. Nowe funkcje pomogą działom informatycznym w monitorowaniu, rozwiązywaniu problemów i zwiększaniu wydajności hybrydowego środowiska IT w sposób prostszy niż kiedykolwiek wcześniej.

 

„Chociaż hybrydowe środowiska IT mają wiele zalet, przejście na rozwiązanie łączące wewnętrzne i zewnętrzne usługi IT może prowadzić do złożonych, wielopłaszczyznowych problemów z wydajnością w systemach i sieciach organizacji, jej dostawców usług oraz podmiotów oferujących rozwiązania w chmurze” — powiedział Christoph Pfister, wiceprezes ds. produktów firmy SolarWinds. „To właśnie dlatego profesjonaliści z branży IT potrzebują szczegółowego wglądu w każdy element środowiska hybrydowego, który ma wpływ na wydajność aplikacji. Tylko wtedy będą oni w stanie skorelować zgromadzone dane, zatrzeć granice pomiędzy rolami funkcjonalnymi, usługodawcami oraz dostawcami usług w chmurze, wyeliminować „pokazywanie palcem” i szybciej rozwiązywać problemy z wydajnością środowisk hybrydowych. Platforma SolarWinds Orion i oferowane przez nas rozszerzenia produktów dają dokładnie takie możliwości. Od teraz kompleksowe zarządzanie hybrydowym środowiskiem jest faktem”.

 

Kompleksowe zarządzanie hybrydowym środowiskiem IT oferowane przez firmę SolarWinds

 

Zgodnie z raportem SolarWinds IT Trends Report 2016: The Hybrid IT Evolution tylko 7% brytyjskich firm nie przeniosło jeszcze żadnych elementów infrastruktury ani aplikacji do chmury, ale aż 65% oświadczyło, że nie zdecyduje się na transfer wszystkich usług poza zasoby wewnętrzne. To dowód na to, że w działach IT rozpoczęła się era hybrydowa, która będzie nam towarzyszyła jeszcze przez jakiś czas. Wyniki badań dowodzą, że chmura jest kluczem do sukcesu na rynku, ale hybrydowe środowisko IT przynosi ze sobą wiele wyzwań. Najczęściej występującymi problemami, z którymi borykają się specjaliści IT, są coraz większa złożoność w sferze zarządzania po połączeniu usług w chmurze i usług obsługiwanych przez zasoby lokalne oraz brak wglądu w usługi w chmurze.

 

Platforma SolarWinds Orion znacznie ułatwia radzenie sobie z tymi problemami, wprowadzając zunifikowany monitoring i jednolite zarządzanie chmurą, zasobami lokalnymi i hybrydowymi usługami IT. To wszystko jest możliwe dzięki następującym produktom: SolarWinds Server & Application Monitor (SAM), rozwiązaniu umożliwiającemu szczegółowy wgląd w wydajność kluczowych dla firmy aplikacji i elementów infrastruktury wspierających je na poziomie zasobów lokalnych i chmury, SolarWinds Network Performance Monitor (NPM), służącemu do kompleksowego monitorowania wydajności sieci i oferującemu funkcję NetPathdo wizualizacji kluczowych ścieżek zasobów lokalnych i w chmurze, oraz SolarWinds Database Performance Analyzer (DPA), oferującemu jedyną w swoim rodzaju funkcjonalność Multi-Dimensional Performance Analysis odpowiedzialną za wielowymiarowe analizowanie wydajności w środowiskach lokalnych i chmurze.

 

Najnowsze rozszerzenia produktów działających na platformie SolarWinds Orion obejmują między innymi:

 

 • Monitorowanie infrastruktury w chmurze bezpośrednio z modułu SolarWinds SAM. Od teraz platforma SolarWinds Orion może monitorować instancje i wolumeny Amazon® Web Services (AWS®) za pośrednictwem API Amazon CloudWatch przy bardziej szczegółowym wglądzie w aplikacje w chmurze i w infrastrukturę wspierającą. Jest to rozszerzenie istniejących już funkcji opartych na agentach oraz bez nich.
 • Obsługa baz danych Microsoft® Azure® SQL i AWS Aurora RDS w SolarWinds DPA umożliwia administratorom i twórcom baz danych wielowymiarową analizę wydajności oraz uzyskiwanie najwyższej efektywności baz danych w chmurze przy jednoczesnym ograniczeniu wymogów infrastrukturalnych.
 • Obsługa punktów dostępu bezprzewodowego Cisco® Meraki® w SolarWinds NPM. Punkty dostępu bezprzewodowego Cisco Meraki są w 100% zarządzane w chmurze. Dzięki temu osoby zajmujące się inżynierią sieci mogą skupić się na konfiguracji działania w chmurze zamiast na pojedynczych komponentach sieci. Produkt SolarWinds NPM stał się samodzielnym, rozbudowanym narzędziem do monitorowania zarządzanych lokalnie oraz w chmurze punktów dostępu bezprzewodowego.
 • Ulepszone monitorowanie ścieżek sieciowych w ramach funkcji NetPath produktu SolarWinds NPM zapewnia wgląd w wydajność sieci i analizowanie ścieżek w Internecie. Od teraz urządzenia, aplikacje, sieci i dostawców usług można wyświetlać na jednej stronie w ramach analizy ścieżki. Możliwe jest śledzenie każdego segmentu sieci i sprawdzanie opóźnień w ujęciu historycznym bądź w czasie rzeczywistym.

 

Korelacja typu „przeciągnij i upuść” na funkcjonalnym pulpicie nawigacyjnym dla hybrydowych środowisk IT

 

Kolejną nowością jest ogólna dostępność pulpitu nawigacyjnego PerfStack, który wprowadza funkcje nowej generacji do rozwiązywania problemów w hybrydowym środowisku IT. PerfStack to wyjątkowa funkcja dostępna teraz na platformie SolarWinds Orion — prosty w budowie i wysoce konfigurowalny pulpit nawigacyjny. PerfStack umożliwia administratorom IT selektywne przeciąganie i upuszczanie wskaźników z praktycznie dowolnego produktu działającego na platformie SolarWinds Orion do pojedynczego, konfigurowalnego zestawienia w celu wizualizacji zależności pomiędzy wybranymi elementami. Wskaźniki mogą dotyczyć danych historycznych lub w czasie rzeczywistym — zarówno z chmury, jak i z zasobów lokalnych. Dzięki PerfStack specjaliści IT mogą identyfikować, izolować i rozwiązywać problemy z wydajnością hybrydowego środowiska IT w niezwykle skuteczny i przełomowo prosty sposób.

 

Możliwość współpracy pomiędzy administratorami czyni pulpit nawigacyjny PerfStack wyjątkowo funkcjonalnym narzędziem. Administratorzy mogą udostępniać utworzone diagramy PerfStack, aby razem analizować segmenty funkcjonalne w organizacjach IT i szybciej rozwiązywać problemy z wydajnością.

 

PerfStack to nowy komponent platformy SolarWinds Orion dostarczany z najnowszą wersją produktów SolarWinds Network Performance Monitor (12.1), SolarWinds Server & Application Monitor (6.4), SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer (4.2.2), SolarWinds Virtualization Manager (7.1), SolarWinds Storage Resource Monitor (6.4) i SolarWinds Web Performance Monitor (2.2.1).

 

Dodatkowe cytaty

 

„Wraz z osiąganiem coraz większych postępów w badaniach technologii w chmurze, dostarczanie spójnego obrazu środowisk lokalnych i chmurowych staje się kluczowym czynnikiem wpływającym na możliwość zachowania wysokiego poziomu transparentności operacyjnej. Cieszę się z naszych osiągnięć” — powiedział Joshua Biggley, inżynier ds. aplikacji firmowych z Cardinal Health. „Nowe funkcje monitorowania infrastruktury w chmurze, jakie oferuje produkt SolarWinds SAM, dają nam wgląd w środowisko AWS za pomocą zestawów danych, które są już doskonale znane w naszym zespole inżynierów. Standard popularnych zestawów danych jest niezwykle cenny również w kontekście zespołów ds. wydajności baz danych, ponieważ badamy wykorzystanie technologii baz danych w chmurze. Produkt SolarWinds Database Performance Analyzer to platforma monitorująca wydajność zewnętrznych baz danych, której ufamy. Dzięki niej mamy szczegółowy wgląd we wdrażane przez nas usługi pulpitu zdalnego”.

 

„Odnieśliśmy sukces, ale zespoły ds. infrastruktury i aplikacji najczęściej pytały o to, w jaki sposób wykorzystać dane zgromadzone przez oprogramowanie SolarWids do skracania średniego czasu napraw” — dodał Biggley. „W przeszłości polegaliśmy na statycznych pulpitach nawigacyjnych. Wymagały one wstępnego zgadywania, które wskaźniki mogą okazać się potrzebne w trakcie badania problemu. Chociaż statyczne pulpity nadal będą używane jako źródło wiedzy operacyjnej, to właśnie nowy pulpit SolarWinds PerfStack jest dynamicznym narzędziem operacyjnym, na jakie wszyscy czekaliśmy. Dzięki niemu nasze zespoły operacyjne mogą analizować dane w czasie rzeczywistym w wielu platformach i modułach SolarWinds. Kompleksowy przegląd wskaźników, jaki mają do dyspozycji specjaliści badający aplikacje, elementy infrastruktury i występujące problemy, doprowadził do dawno oczekiwanego uwolnienia danych.”

 

„Nowoczesne środowiska aplikacji stają się coraz bardziej złożone. Łączą one elementy infrastruktury lokalnej, chmury publiczne, chmury prywatne i kombinacje powyższych elementów” — mówi Nancy Gohring, starszy analityk z 451 Research. „Korelowanie danych operacyjnych wygenerowanych przez każdy element układanki to czynnik, który umożliwia programistom i pracownikom operacyjnym wgląd niezbędny do szybkiego rozwiązywania problemów powstających we współczesnym, złożonym środowisku”.

 

Dostępność i ceny

Wszystkie produkty wymienione w komunikacie prasowym są obecnie dostępne. Poniżej wyszczególniono ceny początkowe* produktów obejmujące pierwszy rok serwisowania:

 

 • SolarWinds Server & Application Monitor: 2440 euro
 • SolarWinds Network Performance Monitor: 2360 euro
 • SolarWinds Database Performance Analyzer: 1625 euro
 • SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer: 1530 euro
 • SolarWinds Virtualization Manager: 2440 euro
 • SolarWinds Storage Resource Monitor: 2390 euro
 • SolarWinds Web Performance Monitor: 1625 euro

Źródło obrazka: [internet]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com