Reklamy
Biznes

General Property przejmuje Texo Engineering

 Spółka General Property, jeden z liderów na polskim rynku usług Facility Management, w czerwcu bieżącego roku stała się jedynym właścicielem TEXO Engineering Sp. z o.o. odkupując od pozostałych wspólników ich udziały. TEXO Engineering to firma specjalizująca się w serwisowaniu oraz wykonawstwie instalacji i systemów budynkowych w zakresie instalacji chłodniczych, systemów HVAC, instalacji przeciwpożarowych i niskoprądowych.  

TEXO ma bogate portfolio zrealizowanych projektów m.in. wymianę agregatów wody lodowej w warszawskich budynkach biurowych Central Tower oraz EUROPLEX, czy w obiektach IKEA: w Katowicach, Jankach i Poznaniu. W zakresie instalacji przeciwpożarowych m.in. realizację systemów wentylacji i oddymiania komory dymowej, która służy za poligon treningowy dla służb ratowniczych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Kompetencje oraz doświadczenie specjalistów z TEXO pozwolą nam realizować naszą długofalową strategiębudowania grupy inżynieryjnej wokół General Property. TEXO tworzy solidne zaplecze inżynieryjne i serwisowedla spółek z naszej Grupy – mówi Tomasz Buczyński,  Wiceprezes Zarządu General Property.

TEXO Engineering to kolejna obok THINK Project Management spółka włączona w struktury General Property, która poszerza zakres kompetencji w ramach Grupy.

General Property w obecnej chwili obsługuje ponad 250 nieruchomości komercyjnych na terenie całej Polski. Firma zajmuje się kompleksowym zarządzaniem budynkami i infrastrukturą w celu poprawy efektywności ich funkcjonowania, a przez to wypracowaniem wartości dodanej zarówno dla właścicieli, jak i użytkowników powierzchni. Od początku istnienia spółka łączy wiedzę z zakresu techniki, ekonomii, ekologii i prawa, abyekonomiczne gospodarować nieruchomościami przez cały cykl ich życia. General Property specjalizuje się w obsłudze eksploatacyjnej obiektów komercyjnych: prowadzi bieżącą obsługę techniczną budynków biurowych, magazynowych, handlowych oraz przemysłowych.

General Property

Reklamy