Reklamy
Biznes

Grupa Mercor: 20-proc. dynamika pozyskiwania zamówień w I półroczu 2016 roku

  • Grupa Mercor, należąca do grona liderów europejskiego rynku w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, w okresie od stycznia do czerwca 2016 roku pozyskała zamówienia owartości około 115,4 mln zł wobec 96,2 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza wzrost o 20% rok do roku.
  • W samym czerwcu 2016 roku Spółka pozyskała zamówienia na poziomie zbliżonym (spadek o 2%) do ubiegłorocznego: o wartości około 22,1 mln zł wobec 22,6 mln zł w czerwcu 2015 roku. 
  • Nowe zamówienia będą realizowane zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych.

Wśród najciekawszych zleceń pozyskanych przez Grupę Mercor w I półroczu 2016 roku są m.in. ogniochronne zabezpieczenie konstrukcji pomieszczeń olejowego i elektrycznego Turbozespołu Elektrowni Kozienice, instalacja DRW 4 w PKN Orlen (ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji); Baza Logistyczna ITM w Poznaniu (kompleksowe systemy oddymiania oraz ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji); Elektrownia Opole Blok 5 i 6 (systemy wentylacji pożarowej); biblioteka multimedialna w Waalse Krook w Belgii (systemy oddymiania); nowe hale produkcyjne dla IKEA w miejscowości Malacky na Słowacji (systemy oddymiania).

Dobrze oceniamy dynamikę pozyskiwanych kontraktów w  okresie od stycznia do czerwca 2016 roku. Wartość pozyskiwanych przez Grupę zleceń rośnie pomimo trudnej sytuacji w Rosji. Dzięki rozbudowie mocyprodukcyjnych możemy realizować coraz większą liczbę zamówień. Słabszy złoty dodatkowo sprzyja naszej sprzedaży eksportowej. Chcemy regularnie publikować wartości zamówień pozyskanych w danym miesiącu i za ostatnie 6 miesięcy. Kontrakty te będą stopniowo widoczne w sprzedaży w kolejnych miesiącach  roku – mówi Krzysztof Krempeć, Prezes Zarządu Mercor SA.

Mercor SA

Reklamy