Reklamy
Biznes

Huawei Enterprise Business Group notuje silny wzrost na poziomie 43.8 procent rok do roku

Huawei Enterprise Business Group zaprezentowała wyniki finansowe za 2015 rok oraz przedstawiła globalne plany podczas kongresu Huawei Global Analyst Summit (HAS) 2016. W ubiegłym roku grupa wygenerowała roczny przychód na poziomie 27.6 mld CNY, czyli około 4.25 mld USD, odnotowując wzrost na poziomie 43.8 proc. rok do roku.

Dynamiczny wzrost napędzany jest przez nowe rozwiązania telekomunikacyjne. Przedstawiciele Huawei poinformowali, o planach budowania trwałego ekosystemu, poprzez rozwój otwartych, elastycznych i bezpiecznych platform opartych na innowacyjnych technologiach. Działania te przyczynią się bezpośrednio do rozwoju biznesu klientów w nowej erze ICT.

W 2015 roku 76 proc. z globalnych przychodów Huawei Enterprise Business Group pochodziło ze sprzedażypoprzez kanał partnerski. Huawei rozwinął współpracę z ponad 300 dystrybutorami i partnerami (VAP) oraz z ponad 8000 partnerami kanałowymi. Firma utworzyła również strategiczne partnerstwa z wiodącymi graczami, takimi jak Honeywell, Accenture, SAP i Vodafone Global Enterprise.


Wystapienie Davida He podczas HAS 2016

Huawei Enterprise Business Group, pomimo zaledwie kilku lat obecności w Polsce, może pochwalić się stabilnym wzrostem z roku na rok na poziomie 50%. W ostatnich latach firma zrealizowała bardzo istotne wdrożenia na rynku polskim. Jednym z nich była modernizacja sieci WAN w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. Jest to sieć heterogeniczna, w której routery Huawei współpracują z urządzeniami dotychczasowegoproducenta, działającymi w technologii DMVPN. W ramach projektu wymieniono 80 spośród 300 routerów funkcjonujących w sieci PKP PLK. Urządzenia Huawei obsługują aż 4000 z około 6000 pracowników firmy, dla których dostęp do sieci WAN jest kluczowy.

W ostatnim czasie Huawei coraz aktywniej współpracuje z uczelniami i instytucjami naukowymi. W zeszłym roku firma dostarczyła do Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego ponad 250 klastrów na potrzeby symulacji HPC. System zawiera ponad 8 tysięcy rdzeni CPU, 43 TB pamięci RAM i 8 PB łącznej wewnętrznej przestrzeni dyskowej. Kolejnym wdrożeniem dla ICM był klaster HPC dla Apache Spark, wówczas jedna z największych instalacji Apache Spark w Europie.

Największa polska inwestycja Huawei została sfinalizowana na początku 2016 roku. W Poznaniu zaprezentowano jeden z najmocniejszych polskich klastrów obliczeniowych Orzeł/Eagle. Projekt został zrealizowany we współpracy z CoolIT Systems i itprojekt.it. W przypadku tego wdrożenia firma Huawei wyprodukowała ponad 1000 serwerów połączonych w jeden klaster, którego łączna moc przekracza 1.34 PFlops.

David He, Prezes Marketing and Solution Sales Department, powiedział: – W 2015 roku Huawei Enterprise Business Group doświadczyła szybkiego wzrostu w sektorach bezpieczeństwa publicznego, finansów,transportu i energetycznym. Ściśle współpracujemy z licznymi partnerami w celu opracowania wspólnych innowacji. Zapewniamy zróżnicowane produkty oraz rozwiązania, pomagające rozwijać się w nowej erze ICT. Dzięki temu możemy sprostać wyzwaniom naszych klientów.

Huawei Enterprise Business Group

Reklamy