Biznes

IZO-BLOK zakończył z pozytywnym wynikiem due dilligence spółki SSW PearlFoam

IZO-BLOK zakończył badanie due dilligence SSW PearlFoam GmbH. Aktualnym właścicielem niemieckiej spółki jest fundusz SSW Industries. Oba podmioty podpisały porozumienie, które daje IZO-BLOK wyłączność na kontynuowanie negocjacji dotyczących nabycia 100 proc. udziałów w SSW PearlFoam.

Wynik badania due dilligence jest pozytywny. Część kwestii objętych przeglądem jest jeszcze jednak przedmiotem szczegółowej weryfikacji i wyjaśnień. Zamknięcie negocjacji zmierzających do nabycia 100 proc. akcji SSW PearlFoam przez IZO-BLOK planowane jest jeszcze na luty 2016 roku.

„Jesteśmy po badaniu due dilligence, z wyników którego jesteśmy zadowoleni. Przed nami jeszcze między innymi kwestie związane z doprecyzowaniem finalnych warunków i struktury finansowania. Chcielibyśmy zamknąć negocjacje jeszcze w tym miesiącu. Mam nadzieje, że będzie to możliwe” – wyjaśnia Przemysław Skrzydlak, prezes IZO-BLOK S.A.

IZO-BLOK w związku z planowaną akwizycją, rozważa publiczną emisję akcji. W przypadku dojścia do skutkutransakcji, IZO-BLOK planuje całość środków uzyskanych z emisji przeznaczyć na częściowe sfinansowanie transakcji nabycia udziałów niemieckiej spółki. Szczegóły dotyczące ewentualnej emisji zostaną przekazane wogłoszeniu o zwołaniu NWZA.

IZO-BLOK jest laureatem Diamentów Forbesa 2016. Od początku 2015 roku, mimo niekorzystnej koniunktury giełdowej, notowania przemysłowej Spółki wzrosły o blisko 145 proc. W kwietniu 2015 roku Spółka przeniosła się z rynku NewConnect na GPW.

Głównymi odbiorcami Spółki są firmy związane z przemysłem samochodowym (generują 90 proc. rocznychprzychodów), logistyką oraz opakowaniami ochronnymi. Firma dostarcza swoje wyroby dla takich koncernów, jak Audi, Volkswagen, Ford, Skoda, Seat, czy Jaguar Land Rover., a także współpracuje z takimi poddostawcami, jak: Johnson Controls, Faurecia, Lear czy HP Group.

IZO-BLOK S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com