Biznes

J.W. Construction Holding S.A. po pierwszym półroczu – znacząca poprawa wyników

Zysk netto Grupy za II kwartał 2016 r. wyniósł 35,7 mln zł, zaś narastająco za I półrocze 26,1 mln zł. Pierwszą połowę roku J.W. Construction Holding S.A. zamknęła na poziomie 733 sprzedanych lokali.

Oznacza to delikatny wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy spółka sprzedała 723 sztuki. W samym II kwartale br. odnotowano sprzedaż na poziomie 390 lokali, wobec 352 sprzedanych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wyniki finansowe

Przychody netto ze sprzedaży J.W. Construction Holding S.A. w I półroczu 2016 r. były równe 255 mln zł (wzrost o 100%), marża brutto ze sprzedaży wyniosła 26,7%. Grupa odnotowała zysk netto w wysokości 26,1 mln zł, co oznacza ponad pięciokrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W I półroczu deweloper odnotował w rachunku wyników efekt przekazania 703 lokali.

– W I półroczu br. przekazaliśmy ponad 700 lokali wobec 285 lokali przekazanych w roku ubiegłym. Na wynik finansowy Spółki decydujący wpływ miało przede wszystkim przekazanie ok. 50% mieszkań w ramach zakończonej inwestycji Bliska Wola, etap B1 i B2, a także przekazania z projektów, takich jak Nowe Tysiąclecie w Katowicach etap I oraz Centrum III w Łodzi. Bazą do przekazań na kolejne półrocze będzie m.in. pozostała część lokali z etapów B1 i B2 oraz – w zależności od tempa odbieranych przez klientów mieszkań – 196 lokali w ramach inwestycji Bernadowo Park w Gdyni, której termin realizacji przypada na przełomie III i IV kwartału br. – mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący PionEkonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich. – W drugim półroczu planujemy rozpocząć budowę osiedla Bliska Wola etap E, a także wprowadzić do oferty dwa etapy inwestycji Wrzosowa Aleja w okolicach ul. Lewandów na łącznie ponad 300 lokali i osiedle składające się z 13 domów szeregowych przy ul. Nowodworskiej w Warszawie, o ile otrzymamy pozwolenia na budowę.

W I półroczu 2016 r. J.W. Construction realizowała 16 inwestycji na 3.870 lokali, w tym domy jednorodzinne i jednostki aparthotelowe, a także umacniała pozycję Hotelu Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdroju i Hotelu Dana w Szczecinie oraz sieci Hoteli 500 w całej Polsce.

Szeroka skala inwestycji stołecznych

W analizowanym okresie deweloper zakończył budowę inwestycji Bliska Wola etap B1 i B2 przy ulicy Kasprzaka na łącznie 963 lokale. Rozpoczął realizację drugiego aparthotelu Jerozolimskie Invest na 116 lokali, a także II etapu inwestycji Zielona Dolina II na 567 lokali i os. Zielona Dolina III (54 lokale). Ponadto w I półroczu br. Spółka kontynuowała budowę następujących inwestycji w Warszawie: etap C os. Bliska Wola (481 lokali), aparthotel Wola Invest (458 lokali), I etap os. Zielona Dolina II (321 lokali), Willa One (21 lokali) oraz 42 domy jednorodzinne i szeregowe w Villa Campina w podstołecznym Ożarowie. Z końcem pierwszego półrocza deweloper wprowadził do przedsprzedaży rezerwacyjnej część lokali z etapu E inwestycji Bliska Wola (wprowadzono 669 z 779 lokali).

Inwestycje ogólnopolskie

W I półroczu br. J.W. Construction Holding S.A. zakończyła budowę inwestycji Centrum III w Łodzi na 96 lokali, a także uzyskała pozwolenie na użytkowanie I etapu os. Nowe Tysiąclecie w Katowicach na 142 lokale. W II kwartale br. Spółka rozpoczęła budowę II etapu os. Bernadowo Park w Gdyni (236 lokali). Deweloper w połowie roku rozpoczął również realizację kolejnego projektu w Gdyni pod nazwą Osiedle Kamerata (55 lokali).

Planowane inwestycje

J.W. Construction Holding S.A. w minionym półroczu skupiła się na działaniach, które pozwolą na uruchomienie w niedługim czasie 15 nowych inwestycji, a tym samym umożliwią wprowadzenie do sprzedaży prawie 3.600 lokali i ponad 46.000 mkw. powierzchni aparthotelowo-komercyjnej.

Poza wymienionymi wyżej inwestycjami J.W. Construction Holding S.A. stara się także o pozwolenia na budowę inwestycji w Warszawie przy ulicach: Berensona, Odkrytej i Aluzyjnej na łącznie ponad 440 lokali, a także w Katowicach na ok. 300 lokali i w Szczecinie na ok. 500 lokali.  Ich realizacja powinna rozpocząć się z końcem 2016 i w 2017 roku.

J.W. Construction ma w przygotowaniu także etap D inwestycji Bliska Wola na ponad 800 lokali mieszkalnych oraz prawie 18.000 mkw. powierzchni aparthotelowo-komercyjnej.

J.W. Construction Holding S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com