Reklamy
Biznes

Jak tworzyć teksty na stronę internetową

Masz stronę internetową, ale nikt jej nie odwiedza? To problem większości przedsiębiorców. W dzisiejszych czasach przeciętne treści nie zapewnią Ci wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak stworzyć teksty, które rozwiną Twoją witrynę i zapewnią Ci setki nowych klientów.

Research jest najważniejszy

Opublikowałeś kolejny artykuł i zastanawiasz się, kiedy pojawią się pierwsze wizyty z wyszukiwarki? Muszę Cię zmartwić – prawdopodobnie nigdy. Obecnie nie wystarczy już napisać krótkiej notatki z zawartością słowa kluczowego. Działalność w internecie staje się coraz bardziej opłacalna – ale równocześnie konkurencyjna.

Jeżeli myślisz o pozyskiwaniu darmowego ruchu z Google, musisz zapewnić użytkownikom lepsze treści, niż pozostałe strony na liście wyników wyszukiwania. Jak stworzyć takie treści? W pierwszej kolejności musisz dowiedzieć się, co faktycznie interesuje internautów.

Największy błąd początkujących twórców to pisanie dla samego siebie. Musisz zrozumieć, że przeciętny użytkownik sieci jest niesamowicie niecierpliwy i interesowny. Zanim zdecyduje się na przeczytanie Twojego artykułu – poświęci kilka sekund, by upewnić się, że znajdzie w nim dokładnie to, czego potrzebuje.

Określenie tej potrzeby to podstawa. Jednak głowa do góry. Research nie jest skomplikowany. Wyszukiwarka sama podpowie Ci, co interesuje użytkowników. Zacznij od wpisywania haseł powiązanych z Twoją branżą w Google. Jeszcze w trakcie pisania zobaczysz pierwsze podpowiedzi. Następnie przewiń listę wyników i zwróć uwagę na rubrykę – podobne zapytania. Dzięki nim oraz podpowiedziom z okna wyszukań szybko sprawdzisz, jakie zagadnienia z Twojej branży wzbudzają największe zainteresowanie internautów.

Artykuł internetowy jako odpowiedź na pytanie

Następnie postaraj się udzielić odpowiedzi na te pytania. Warto tworzyć wyczerpujące, długie artykuły. Im bardziej pomocne treści stworzysz – tym większą masz szansę, że Twój artykuł zajmie wysoką pozycję w Google.

Pamiętaj, że w trakcie oceny artykułów wyszukiwarka zwraca uwagę na współczynnik klikalności (CTR). Określa on, ilu użytkowników po zobaczeniu Twojej strony na liście zdecydowało się na kliknięcie. Nie jest żadną tajemnicą, że strony o wysokim współczynniku CTR szybciej pną się w górę wyników wyszukiwania.

Największy wpływ na CTR ma tytuł oraz opis meta Twojego artykułu. Dlatego powinieneś przywiązywać szczególną uwagę do ich odpowiedniej kompozycji. W trakcie pracy nad tymi aspektami, postaraj się wskazać użytkownikowi, z jakiego rodzaju treścią będzie miał do czynienia oraz jaką korzyść odniesie w wyniku przejścia na Twoją stronę.

Dlaczego pozycja artykułu w Google jest tak ważna

Ruch z wyszukiwarki Google potrafi przytłoczyć. Jest zdecydowanie większy, niż wszystkie pozostałe kanały razem wzięte. Problem polega na tym, że 80% internautów zwraca uwagę wyłącznie na 3 pierwsze wyniki na liście wyszukań. Jeżeli nie umieścisz tam swojej strony – nie masz co liczyć na poważną liczbę odwiedzin.

Jakość treści to pierwsza rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę. Kolejna z nich to szybkość ładowania witryny i jej responsywność. Pamiętaj, że obecnie ponad 50% ruchu w sieci pochodzi z urządzeń mobilnych. Jeżeli stworzysz treści, które prawidłowo odpowiadają na potrzeby użytkownika, szybko się ładują i dobrze wyglądają na ekranie telefonów komórkowych – możesz mieć pewność, że Twoja witryna osiągnie sukces.

Artykuł powstał we współpracy z blogiem o copywritingu https://zarabiajnapisaniu.com/

Reklamy