Biznes

Jeszcze więcej bezpieczeństwa w SOFORT Banking

Dostawca płatności online – SOFORT AG, jako jedna z pierwszych firm w branży, została wyróżniona przez TÜV SÜD uznanym międzynarodowo certyfikatem ISO 27001 za wprowadzenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISMS (Information Security Management System).

W ostatnich miesiącach SOFORT AG wprowadziła system zarządzania bezpieczeństwem informacji, który obecnie znajduje zastosowanie w codziennej działalności firmy.

– Dla nas – dostawców usługi SOFORT Banking – bezpieczeństwo informacji i procesów ma największe znaczenie. W Europie, za pomocą bezpośredniej metody płatności SOFORT Banking, przeprowadzane są każdego dnia dziesiątki tysięcy transakcji z tendecją rosnącą. Certyfikat ISO jest dla nas kolejnym krokiem w operacyjnym zabezpieczeniu  naszego szybkiego wzrostu i międzynarodowego rozwoju, przede wszystkim w świetle europejskiej regulacji rynku e-płatności – wyjaśnia Dr. Geritt Seidel, CEO firmy SOFORT AG.

Bezpieczeństwo informacji ma coraz większe znaczenie

Dla sukcesu firmy informacja jest kluczową wartością. Zarządzanie informacjami i ich ochrona ma najwyższy priorytet. Implementacja ISMS na bazie międzynarodowowych norm ISO /IEC 27001 wspiera przedsiębiorstwo w systematycznej identyfikacji i analizie ryzyka, które powstaje w związku z korzystaniem z informacji. Aby w przyszłości monitorować i zwiększać poziom bezpieczeństwa informacji, przedsiębiorstwo wprowadziło ISMS, który jest konsekwentnie stosowany.

– Celowo poddaliśmy się tej skomplikowanej procedurze, ponieważ w pełni popieramy ideę ISMS. – komentuje Seidel. W ostatnich miesiącach cały zespół systematycznie identyfikował i analizował zagrożenia, które powstaj w związku z korzystaniem z informacji i wprowadził odpowiednie mechanizmy kontroli i zarządzania.  – Staliśmy się bardziej świadomi procesów przetwarzania informacji. Znamy teraz bardziej niż kiedykolwiek procedury zapewniające bezpieczeństwo naszych informacji a szczególnie danych klientów i  procedury ich rozbudowy – dodaje.

TÜV SÜD potwierdza podpisem i pieczęcią, iż przedsiębiorstwo z powodzeniem wdrożyło System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISMS według norm ISO/IEC 27001. Podczas przekazania certyfikatu Johann Höller z kierownictwa TÜV SÜD Management Service GmbH wypowiedział się z zadowoleniem na temat przedsiębiorstwa i jego systemu ISMS: ”Zauważyłem, że pracownicy wykonują tutaj swoje zadania z pasją i systematycznie.” ISMS jest indywidualnie dostosowany do specyficznych potrzeb firmy SOFORT AG. „Tutaj funkcjonują strukturalne i organizacyjne podstawy, które umożliwiają optymalną pracę.”

Szczegółowa kontrola przez TÜV SÜD

Przed wydaniem certyfikatu eksperci TÜV SÜD oceniają takie czynniki jak odpowiedzialność kierownictwa, identyfikację i zarządzanie ryzykiem. Skontrolowano również takie obszary jak np. bezpieczeństwo fizyczne, bezpieczeństwo funkcjonowania IT i zabezpieczenie dostępu do kontrolowanych stanowisk. Oprócz nowego certyfikatu TÜV SOFORT Banking otrzymał już certyfikaty „Atestowany system płatniczy” i „Atestowana ochrona danych” wydane przez TÜV Saarland.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com