Reklamy
Biznes Konkursy Wydarzenia

Kolejny awans Cinkciarz.pl w rankingu “Rzeczpospolitej”

Cinkciarz.pl zajął 11. miejsce w najnowszym zestawieniu 500 największych polskich firm wg dziennika “Rzeczpospolita”. Przed rokiem potentat rynku internetowej wymiany walut zajmował na liście opiniotwórczej gazety 18. lokatę, a dwa lata temu – 27. – Ranking odzwierciedla zmianę warty w gospodarce, nowe branże wypierają stare – komentują analitycy.

 

“Rzeczpospolita” raz w roku publikuje Listę 500, obszerną klasyfikację polskich firm. – Od pierwszej edycji z 1999 r. niezmiennie dążymy do tego, by lista stanowiła kompendium wiedzy o rozwoju polskich firm – informuje redakcja dziennika. Kolejne rankingi “Rz” odzwierciedlają przeobrażenia w polskiej gospodarce, prywatny kapitał z werwą przebija się do czołówki i konkuruje z państwowymi spółkami.

 

W najnowszym zestawieniu Cinkciarz.pl zajął 11. miejsce wśród najcenniejszych marek w Polsce, plasując się w elicie obok gigantów: PKN Orlen, KGHM, PGNiG czy Grupy Lotos. – To dla nas powód do dumy oraz inspiracja do dalszego rozwoju. Zwiększamy zatrudnienie, wprowadzamy innowacyjne narzędzia dla naszych klientów, inwestujemy w ludzi i w nowe technologie. W ten sposób zamierzamy utrzymać się w gronie największych polskich przedsiębiorstw – komentuje Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl. – Od pewnego czasu zdobywamy także nowych klientów, rozwijając działalność poza granicami naszego kraju – dodaje.

 

Spółka Cinkciarz.pl jako jedyna w ścisłej czołówce reprezentuje nowe branże i buduje swój kapitał w oparciu o nowe technologie, co zdaniem eksperta “Rzeczpospolitej” napawa optymizmem. – Sektory, które jeszcze niedawno błyszczały na Liście, przesunęły się na zaplecze czołówki – komentuje na łamach dziennika Bohdan Wyżnikiewicz, prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarki, jeden z członków kapituły konkursu.

 

Źródło obrazka: [internet]

Reklamy