Reklamy
Biznes

Kolejny rok na pozycji leadera!

Opublikowane przez PZWLP dane za rok 2015 po raz kolejny potwierdzają pozycję LeasePlan jako leadera rynku. Komentarz Prezesa LeasePlan Polska, Sławomira Wontruckiego, do wyników PZWL: „Flota samochodowa, którą zarządza LeasePlan Polska, przekroczyła w ubiegłym roku 25 tys. pojazdów, co zgodnie z rankingiem PZWLP daje nam pierwszą pozycję na polskim rynku leasingowym. To dla nas wielki sukces, ale i czas intensywnej pracy, aby stale umacniać naszą pozycję leadera.”

Zgodnie z przedstawionymi wynikami branży, rok 2015 okazał się jednym z najlepszych w historii wynajmu długoterminowego w Polsce: rynek urósł bowiem o 16,6% , dynamika wzrostubyła aż 1,5-krotnie wyższa niż rok wcześniej. Już co piąty nowy samochód osobowy kupiony przez firmy w polskich salonach w 2015 r. jest wynajmowany w leasingu długoterminowym. Ta forma finansowania to niższe raty oraz pełna obsługa serwisowa i administracyjna od regularnych przeglądów, potrzebnych napraw, sezonową wymianę opon po ubezpieczenie, likwidację szkód , na sprzedaży auta kończąc. Statystyki przedstawione przez Związek pozwalają na pozytywne prognozowanie najbliższej przyszłości zarówno dla całej branży jak i lidera, który nie zamierza osiąść na laurach.

„Zakładamy, że w tym roku ogólna liczba pojazdów wzrośnie do ponad 27 tys.  W 2016 roku wynajem długoterminowy pozostanie nadal głównym produktem LeasePlan, a działania będą silnie ukierunkowane naoptymalizację kosztów oraz procesów dla naszych Klientów.  Obok tradycyjnego wynajmu będziemy rozwijać FlexPlan: elastyczna usługę wynajmu średnioterminowego już od jednego miesiąca, z nielimitowanym przebiegiem, bez kosztów za wcześniejszy zwrot. A wszystko to z pełnym pakietem serwisowym i ubezpieczeniem za stałą miesięczną ratę. – mówi Sławomir Wontrucki. To dla nas również rok w którym chcemy wejść z nowymi inicjatywami w  segment rynku MŚP. – dodaje.

To jednak nie jedyne plany lidera rynku. Ważnym obszarem działań firmy będzie też rozwój otwartego w grudniu pierwszego w Polsce Salonu Aut Poleasignowych, gdzie klienci mogą zakupić pojazdy z pełną historią, z polskich sieci dealerskich i wyłącznie od pierwszego właściciela. Przygotowując się do otwarcia Salonu, szczegółowo zbadaliśmy rynek pod kątem zapotrzebowania Klientów. Mając już wieloletnie doświadczenie w sprzedaży aut pokontraktowych do odbiorcy hurtowego doszliśmy do wniosku, że czas otworzyć się również na klienta indywidualnego. Oferujemy pojazdy z absolutnie przejrzystą historią użytkowania, w elastycznej formie finansowania: przelew, kredyt oraz leasing, dostosowanej do potrzeb indywidualnego klienta oraz firm z sektora MŚP.” – wymienia Wontrucki. Klienci mogą również na miejscu skorzystać z oferty kilku ubezpieczycieli.

LeasePlan

Reklamy