Biznes

LUG zrealizował dynamiczny wzrost przychodów w sierpniu

Zielona Góra – Zarząd LUG S.A. (NewConnect: LUG) w raporcie miesięcznym poinformował o kilkudziesięcioprocentowym wzroście skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w sierpniu br.

Grupa Kapitałowa LUG S.A. zakończyła sierpień z bardzo dobrym wynikiem na poziomie przychodów. Zarówno sprzedaż krajowa, jak również eksport podtrzymały trend wzrostowy i urosły r/r o kilkadziesiątprocent.

– Cieszy nas, że sytuacja w branży z miesiąca na miesiąc poprawia się na tyle, że realizujemy dynamiczne wzrosty zarówno w kraju, jak i poza granicami. Nasze rozwiązania oświetleniowe znajdują zastosowanie w projektach architektonicznych na całym swiecie, a my możemy realizować nasze cele biznesowe – komentuje Ryszard Wtorkowski

I kwartał w wykonaniu Grupy Kapitałowej LUG S.A. był słabszy r/r, jednakże II kwartał i pierwsze dwa miesiące III kwartału przyniosły odbicie, które pozwala realizować lepsze wyniki niż w analogicznych okresach przed rokiem.

Tempa nabiera również proces ekspansji zagranicznej Emitenta. Jak poinformowała spółka w raporcie bieżacym w dniu 24.08.2016 roku: Zarząd LUG S.A. podjął uchwałę w sprawie utworzenia spółki kapitałowej na terenie Republiki Argentyńskiej. LUG Argentina będzie elementem dalszego umacniania pozycji LUG w Ameryce Południowej.

Emitent posiada już spółkę zależną na kontynencie południowoamerykańskim, która działa w Brazylii, gdzie zrealizowała m.in. projekt oświetlenia metra w Sao Paulo.

Po dwóch pierwszych kwartałach 2016 roku eksport LUG stanowi 56,5% przychodów ze sprzedaży ogółem, wobec 43,5% udziału sprzedaży na rynku krajowym.  Dynamika eksportu w samym II kwartale 2016 roku wynosi 21,44% r/r.

LUG SA

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com