Reklamy
Biznes

Marvipol dynamicznie zwiększa sprzedaż mieszkań

Stołeczny deweloper zawarł w lutym 76 umów sprzedaży lokalimieszkalnych i użytkowych, o 55% więcej niż rok wcześniej. Wartość zawartych umów wyniosła 26,5 mln zł (wzrost o 49%), a powierzchnia użytkowa zakontraktowanych lokali wyniosła 4,3 tys. mkw., o 59% więcej niż w lutym 2015 r. O dynamicznym wzroście przesądził skokowy wzrost sprzedaży mieszkań w sztandarowej inwestycji Marvipolu – Central Park Ursynów.

Od początku roku Marvipol zawarł umowy sprzedaży 114 lokali (wzrost o 58% rdr.), o powierzchni 6,7 tys. mkw., (wzrost o 59%), o wartości 40,5 mln zł (wzrost o 41%). Na koniec lutego Marvipol miał w ofercie 556 mieszkań i lokali usługowych, z czego 64 stanowiły gotowe lokale. Posiadane przez Spółkę grunty pozwalają na wybudowanie dodatkowych 2,26 tys. lokali.

O tak dynamicznym wzroście przesądziły b. dobre wyniki sprzedaży mieszkań w wieloetapowej inwestycji Central Park Ursynów. W lutym Marvipol zawarł 65 umów sprzedaży lokali  w tym projekcie, o 62% więcej niż rok wcześniej. Skokowy wzrost to zasługa m.in. wprowadzenia do sprzedaży nowego budynku, powstającego w ramach etapu Lake Park Apartments.

W ocenie Mariusza Poławskiego, członka zarządu Marvipol, dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży stymulować będzie m.in. poszerzenie oferty mieszkaniowej Spółki o nowe inwestycje: Riviera Park, zlokalizowana na stołecznym Żeraniu oraz Bemowo Residence. Obie inwestycje od końca lutego br. dostępne są w przedsprzedaży. – Zarówno Riviera Park, która w naszych planach ma stać się drugim z filarów sprzedaży Marvipol w najbliższych latach, jak i Bemowo Residence już dziś cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Zakładamy, że w kolejnych miesiącach ich komercjalizacja będzie istotnie wpływać na osiągane przez Spółkę wyniki sprzedażowe – mówi Mariusz Poławski.

Grupa Marvipol

Reklamy