Biznes

Mieszkańcy i turyści docenili szybki rozwój Słupska. Robert Biedroń odebrał statuetkę „Miasto Roku 2016”

Dynamiczny rozwój – obok dobrego prezydenta i niepowtarzalnego klimatu to argument, który internauci wymieniali najczęściej, głosując w plebiscycie „Kocham to Miasto – Miasto Roku 2016” na Słupsk. 3742 głosy oddane na pomorskie miasto uczyniły z niego bezkonkurencyjnego zwycięzcę. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele HRS wręczyli prezydentowi Robertowi Biedroniowi dyplom i statuetkę.  

W Słupsku drzemie potencjał, który dostrzegają rodowici mieszkańcy miasta i turyści z całej Polski. Dynamiczny rozwój sprawia, że Słupsk staje się coraz atrakcyjniejszym punktem turystycznym na mapie kraju. Z czym dzisiaj kojarzy się miasto? Wyjątkowa architektura, Witkacy, murale, imponujący ratusz, klimatyczne uliczki i aktywny prezydent, którego zna cała Polska i który wciąż stawia na rozwój miasta.

W Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku odbyła się konferencja prasowa z przedstawicielami lokalnych władz, podczas której wręczono prezydentowi Robertowi Biedroniowi dyplom i statuetkę „Miasto Roku 2016”. Przedstawiciele HRS podkreślali, że internauci z całego kraju doceniają nie tylko walory miasta, lecz także aktywnych włodarzy i dynamiczny rozwój Słupska.

Dzięki plebiscytowi Kocham to Miasto – Miasto Roku 2016 Słupsk odkryje swój potencjał turystyczny i będzie mógł przyciągnąć miłośników podróży z całej Polski. Oprócz tytułu, dyplomu i statuetki miasto zyska wsparcie HRS w promocji regionu. Prezydent Robert Biedroń wyraził nadzieję, że w 2017 roku Słupsk znów będzie mógł pochwalić się tytułem Miasta Roku. Z przedstawicielami HRS rozmawiał zaś o potencjale miasta w zakresie podróży weekendowych Polaków.

Słupsk pokonał 44 miasta, które walczyły w plebiscycie o tytuł „Miasta Roku 2016”.

Jak wypadły pozostałe miasta można sprawdzić na stronie plebiscytu Miasto Roku.

 

 

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com