Reklamy
Biznes

Mikroapartamenty – dobra inwestycja w nieruchomości

Niewielkie mieszkania, które liczą zaledwie kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni to nowy trend na polskim rynku deweloperskim. Mikroapartamenty pomimo takiego metrażu oferują swoim lokatorom wszystko, co niezbędne do wygodnego życia, a często traktowane są jako inwestycja.

Mała, ale dobrze zagospodarowana przestrzeń

Pierwsza tego typu inwestycja powstała we Wrocławiu, a obecnie mikroapartamenty można kupić również w Warszawie (przykładowa oferta tutaj). Jakie są ich zalety? Tego typu lokale liczą zaledwie od kilkunastu do ok. 30 mkw powierzchni (czyli mniej niż standardowa kawalerka), a mimo to cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ma to z pewnością związek z dogodną lokalizacją – bliskość centrum sprawia, że takie mieszkanie zapewnia łatwy dostęp do rozrywek dużego miasta, a poza tym lokatorzy nie będą mieli problemów z dotarciem do innych jego rejonów. Na uwagę zasługuje również wykończenie mikroapartamentów materiałami wysokiej jakości oraz nowoczesny design charakteryzujący aranżację wnętrz. Całe mieszkania pomyślane zostało w ten sposób, aby zapewnić lokatorom wszystko co potrzebne. Na kilkunastu metrach kwadratowych mieści się więc aneks kuchenny połączony z salonem, który zarazem pełni funkcję sypialni, a także łazienka. W niektórych mikroapartamentach brakuje miejsca na pralkę, jednak deweloper pomyślał i o tym – mieszkańcy mogą skorzystać z pralni znajdującej się w budynku. Ponadto mają oni do dyspozycji salę fitness, w podziemiach znajduje się parking oraz komórki lokatorskie, recepcję obsługuje portier, a w pobliżu powstają również restauracje, sklepy i salony kosmetyczne.

Dla studentów, młodych absolwentów, inwestorów…

Z założenia mikroapartamenty przeznaczone są dla ludzi młodych, których nie stać na większe mieszkanie. Niewielki metraż przekłada się na niską cenę, a dogodna lokalizacja i wykończenie w wysokim standardzie z pewnością przekonają wielu niezdecydowanych kupców. Jest to więc oferta dla świeżo upieczonych absolwentów, którzy jeszcze nie mają rodziny; a także dla studentów poszukujących bardziej komfortowych warunków niż te w akademikach. Mikroapartamenty są kupowane także przez osoby planujące wynajmować mieszkania. Lokalizacja w pobliżu centrum i łatwy dostęp do węzłów komunikacyjnych przypadną do gustu nie tylko studentom w dużych miastach, ale również turystom i osobom przyjeżdżającym do stolicy w sprawach biznesowych. Inwestorzy mogą skorzystać z usług operatora, który zajmie się kwestiami poszukiwania najemców i przygotowaniem mieszkania na ich przyjazd. Takie rozwiązanie z pewnością będzie wygodne dla właścicieli, którzy z różnych powodów nie mają czasu na reklamowanie mikroapartamentu, sprzątanie, dokonywanie napraw, czy nawet odbiór kluczy. Zawsze też mogą oni skorzystać z niego, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Ponieważ małe mieszkania sprzedają się najlepiej, z pewnością też nie będzie trzeba długo czekać na zdecydowanego kupca, jeśli inwestor zechce je sprzedać.

Reklamy