Reklamy
Biznes

Nowi członkowie RN Arctic Paper

Per Lundeen oraz Maciej Georg zostali powołani na stanowiska członków Rady Nadzorczej Arctic Paper S.A. Zastąpią oni Olle Grundberg’a i Rune Ingvarsson’a po ich rezygnacji.

W sierpniu 2016 roku Olle Grundberg oraz Rune Ingvarsson złożyli rezygnację z pełnienia funkcji członków Rady Nadzorczej z powodów osobistych. Obaj byli członkami Rady od 2008 roku, Olle Grundberg pełnił w tym okresie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Per Lundeen oraz Maciej Georg zostali powołani do Rady Nadzorczej Arctic Paper S.A. na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbyło się 14 września. Kolejnym krokiem po powołaniu członków Rady Nadzorczej, będzie wyłonienie przez nią Przewodniczącego Rady.

Per Lundeen jest absolwentem wydziału Inżynierii Chemicznej oraz Technologii Papieru na Uniwersytecie w Goteborgu (Chalmers University of Technology). Per Lundeen ma blisko 40-letnie doświadczenie w przemyślechemicznym, produkcji papieru i opakowań. Przez 12 lat pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Zarządzającego A&R Packaging Group. Per Lundeen jest związany z grupą Arctic Paper od 2013 roku, pełnił wtedy funkcję członka Rady Nadzorczej Rottneros AB. Od 2014 roku do końca sierpnia tego roku, Per Lundeen pełnił funkcję Prezesa oraz Dyrektora Zarządzającego Rottneros AB.

Maciej Georg jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przed objęciem obecnego stanowiska jako szefa zespołu transakcji finansowania w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Bird & Bird, Maciej Georg pracował w kancelariach prawniczych takich jak: Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak, Linklaters, Hogan & Hartson i KL Gates, gdzie zajmował się w prawem bankowym, cywilnym ihandlowym.

RN Arctic Paper

Reklamy