Biznes

Nowi członkowie zarządu Exact Systems S.A.

23 marca br. Exact Systems, największa firma kontrolująca jakość części samochodowych w Polsce i jedna z największych w Europie, powołał dwóch nowych członków zarządu – Jacka Opalę i Pawła Wieczorka. Ponadto, pełnomocnikiem zarządu został Dariusz Dengusiak. Nominacje mają na celu wzmocnienie działań ukierunkowanych na uzyskanie pozycji numer jeden na rynkach europejskich i zbudowania globalnej firmy w sektorze usług dla automotive.

Rozszerzenie zarządu to kolejny, bardzo ważny etap rozwoju naszej firmy, w którym konsekwentnie będziemy stawiać na rozszerzenie globalnej skali działalności oraz wachlarza usług i rozwiązań dla obecnych i potencjalnych klientów. Jacek Opala i Paweł Wieczorek aktywnie uczestniczyli w budowaniu naszej pozycji w Polsce i na rynkach międzynarodowych i między innymi dzięki ich pracy Exact Systems jest obecnie liderem usług kontroli jakości w Polsce i jedną z trzech największych firm w Europie. Jestem przekonany, że zarząd w nowym składzie sprosta nowym wyzwaniom, jakie czekają naszą spółkę w najbliższym czasie – mówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems S.A.

Paweł Wieczorek jest absolwentem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od 14 lat rozwija sprzedaż międzynarodową w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dla firm w wielu branż, m.in. sanitarnej, budowlanej czy tworzyw sztucznych. Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu firmami na rynkach zagranicznych. Dla polskiego dystrybutora tworzyw sztucznych stworzył sześć spółek-córek: w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Serbii i Bułgarii, osiągając znaczące udziały rynkowe. Do Exact Systems dołączył w kwietniu 2015 roku, gdzie jako dyrektor ds. rozwoju rynków zagranicznych jest odpowiedzialny za rozwój spółek w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Rumunii oraz Chinach. Posługuje się językiem angielskim, czeskim, słowackim i rosyjskim oraz rozwija znajomość serbskiego.

Jacek Opala ukończył Zarządzanie Inżynierskie na Politechnice Częstochowskiej oraz Podyplomowe Studia Menedżerskie organizowane przez Szkołę Główną Handlową. Od początku kariery zawodowej związany z branżą automotive. Jest jednym z ekspertów Polskiej Izby Motoryzacji. W Exact Systems pracuje od 2005 roku, aktywnie uczestniczył w rozwoju biznesu w Polsce oraz zakładaniu przedstawicielstw spółki za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Turcji i Chinach. Obecnie pełniąc funkcję dyrektora ds. rozwoju sprzedaży jest odpowiedzialny za standaryzację w Grupie, nadzór nad działami sprzedaży w Polsce i spółkach-córkach, koordynowanie działań w ramach marketingu korporacyjnego oraz kształtowanie polityki PR firmy.

Główne wyzwanie, jakie czeka mnie w najbliższym czasie, to zgodnie ze strategicznym celem Grupy Exact Systems „going global”, czyli budowa znaczącej, stabilnej i opartej o zdywersyfikowaną bazę klientów pozycji w Chinach oraz umocnienie pozycji na rynkach Europy Środkowej. Mam tutaj na myśli przede wszystkim zacieśnianie współpracy między krajami, wykorzystanie dominującej pozycji w tym rejonie oraz pozyskanie kontraktów z OEM – mów Paweł Wieczorek członek zarządu Exact Systems S.A., odpowiedzialny za rozwój rynków zagranicznych.

W najbliższych miesiącach będę pracował nad utrzymaniem pozycji lidera rynku usług z zakresu kontroli jakości w Polsce i umacnianiem naszej spółki na świecie, m.in. poprzez poszukiwanie nowych możliwości rynkowych, poszerzanie zakresu oferty usług i poprawę skuteczności w budowaniu długofalowych relacji z Klientami – mów Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems S.A., odpowiedzialny za rozwój sprzedaży.

Dodatkowo, Dariusz Dengusiak, dotąd dyrektor operacyjny, został pełnomocnikiem zarządu i awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego w Exact Systems. W firmie odpowiada za nadzór nad realizacją oraz zgodnością z wymaganiami i wewnętrznymi standardami kontraktów dla klientów w Polsce. Dariusz Dengusiak studiował na Politechnice Częstochowskiej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Z Exact Systems jest związany do początku działalności spółki.

W związku z nominacjami, skład zarządu Exact Systems S.A. jest obecnie pięcioosobowy i przedstawia się następująco: Paweł Gos, prezes zarządu; Lesław Walaszczyk, wiceprezes zarządu, Jarosław Kochański, członek zarządu (odpowiedzialny za rozwój rynków zagranicznych), Jacek Opala, członek zarządu, Paweł Wieczorek, członek zarządu.

 

Źródło obrazka: [internet]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com