Reklamy
Biznes

Obsługa prawna firm – na czym polega?

Prowadzenie przedsiębiorstwa wymaga znajomości wielu przepisów i śledzenia na bieżąco wszystkich zmian w prawie. Dzięki znajomości prawa pracy, gospodarczego i karnoskarbowego przedsiębiorca unika wielu problemów, które mogłyby pojawić się w przypadku nieprzestrzegania obowiązującego kodeksu. Jeżeli w firmie nie ma osoby, która mogłaby zająć się tematami związanymi z różnymi gałęziami prawa, warto skorzystać z obsługi prawnej dla firm. Sprawdź, na czym polega obsługa prawna firm.

Korzystanie z obsługi prawnej firm jest coraz popularniejsze. Na takie rozwiązanie decydują się przedsiębiorstwa działające w różnych branżach i prowadzące działalność na różną skalę. Jeśli w Twojej firmie brakuje prawnika, a chcesz być na bieżąco z wszystkimi przepisami, sprawdź, czy obsługa prawna firm to usługa dla Ciebie.

 

Obsługa prawna firm – do jakich firm jest kierowana?

Obsługa prawna firm jest usługą, z której może skorzystać każde przedsiębiorstwo. Zwykle decydują się na to jednak małe i średnie firmy, których nie stać na zatrudnienie własnego prawnika na etat. Koszt przyjęcia do pracy prawnika jest wysoki, natomiast obsługa prawna firm jest usługą skrojoną na miarę. Za znacznie mniejszą kwotę można uzyskać dzięki niej pomoc w wielu aspektach dotyczących prawa karnoskarbowego, pracy, gospodarczego i podatkowego. Dodatkowo obsługa prawna jest kierowana do przedsiębiorstw, które mają problemy z dłużnikami. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie wsparcia w kwestiach związanych z windykacją należności oraz ewentualną egzekucją komorniczą. Obsługa prawna firm w tym zakresie zmniejsza ryzyko, że przedsiębiorstwo będzie borykało się z problemem niespłaconych długów przez wiele miesięcy, co w skrajnych przypadkach staje się przyczyną zamknięcia biznesu.

 

Na czym polega obsługa prawna firm?

Wielu przedsiębiorców wciąż nie wie, na czym polega obsługa prawna firm i jakie są korzyści z jej realizowania. Przede wszystkim w ramach obsługi prawnej firm otrzymuje się fachowe doradztwo z wielu gałęzi prawa, co przekłada się na większe zyski i możliwość przeprowadzenia wielu korzystnych transakcji. Przedsiębiorcy korzystają między innymi z porad dotyczących wyboru najlepszej formy prowadzenia działalności gospodarczej, pomocy w tworzeniu spółek, ich rejestracji i wprowadzania zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym. Ponadto w ramach obsługi prawnej dla firm wykonuje się bieżącą obsługę korporacyjną w spółkach prawa handlowego i obsługuje się wewnętrze ograny spółek.

Usługa jest kierowana do firm, które oczekują wsparcia w sporządzeniu wszelkich umów, statutów, regulaminów i aktów wewnętrznych, opinii prawnych i analiz podatkowych oraz weryfikowania umów z kontrahentami przed ich podpisaniem. Prawnicy zajmujący się obsługą prawną firm mogą również wspierać klientów w trakcie negocjacji i mediacji z partnerami handlowymi, kontrolując, czy zawierane umowy są zgodne z przepisami i korzystne dla obsługiwanego podmiotu. Obsługa prawna firm obejmuje ponadto windykację należności na każdym etapie sprawy i gwarantuje możliwość skorzystania z reprezentacji przed sądem powszechnym lub administracyjnym.

Podsumowując, obsługa prawna firm to usługa skrojona na miarę każdego przedsiębiorstwa. Korzystanie z niej daje pewność, że wiele spraw rozwiąże się o wiele szybciej i skuteczniej bez wydawania dużych sum na pomoc kancelarii prawnej lub zatrudniania własnego prawnika na etat.

Reklamy