Biznes

Partnerzy społeczni przeciwni zabieraniu środków z Funduszu Pracy

Pieniądze z Funduszu Pracy, na który składają się pracodawcy, nie zawsze wykorzystywane są zgodnie z przeznaczeniem czyli na walkę z bezrobociem. Z jego środków są finansowane między innymi staże podyplomowe lekarzy i pielęgniarek. Rozwiązanie to wprowadzone w roku 2006 miało być tymczasowe. Od tamtej pory jednak, przy uchwalaniu budżetu na kolejny rok jest utrzymywane.

“Na problem ten zwracają uwagę partnerzy społeczni” – podkreśla w rozmowie z IAR przewodniczący rady Dialogu Społecznego i szef “Solidarności” Piotr Duda. Jak mówi, zadaniem tego funduszu jest łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizacja zawodowa, a niefinansowanie staży lekarzy, pielęgniarek czy położnych. “Zabieranie środków z FunduszuPracy powinno zostać zaprzestane”- dodaje Łukasz Kozłowski – ekspert organizacjiPracodawcy RP. Jak mówi IAR, staże dla personelu powinny być finansowane z działu resortu zdrowia.

Łukasz Kozłowski przyznaje, że sytuacja na rynku pracy się poprawia, bo mamy najniższą od lat stopębezrobocia. Dodał jednak, że Fundusz musi mieć rezerwę, by można było reagować na ewentualne problemyrynku zatrudnienia.

IAR

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com