Biznes

PGS analizuje rynek i planuje inwestycje w rozważa rozbudowę sieci o kolejne 60-100 punktów

Od 60 do 100 nowych sklepów spożywczych może otworzyć w całym kraju polska sieć Polska Grupa Supermarketów. Sieć analizuje obecnie wiele możliwości inwestycyjnych oraz opcji przejęcia poszczególnych punktów współpracujących w ramach innych sieci. Pierwszym etapem jest budowa 10 nowych punktów na Dolnym Śląsku. Do tej pory PGS koncentrowała się na działalności w centralnej i wschodniej Polsce.

Sklep osiedlowy oferujący pełen wachlarz produktów spożywczych, do którego z chęcią wracamy, będący częścią naszego codziennego życia – tak wygląda przepis na sukces wg Michała Sadeckiego, prezesa sieci PGS, skupiającej obecnie ok. 600 sklepów na terenie całej Polski. Zgodnie z obraną polityką, marka chce inwestować głównie w punkty osiedlowe, o powierzchni nie przekraczającej 250-400m2.

W ostatnich dniach do PGS przyłączyło się kilkanaście sklepów dotychczas współpracujących w ramach innych sieci. Na samym Podhalu nowych placówek jest  10 – ujawnia osoba zbliżona do rynku.

Sam PGS nie chce komentować szczegółów swojej strategii. – Bardzo szczegółowo analizujemy rynek, w tym ostatnie doniesienia i sytuację sieci Alma. Z wieloma sieciami blisko współpracujemy i nie wykluczamy zacieśnienia relacji biznesowych. Nie możemy jednak – na obecnym etapie – ujawniać jakichkolwiek szczegółów – podkreśla prezes PGS.

Do tej pory sieć skupiała swoją działalność na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Pomorzu, Warmii, Kujawach, Podlasiu oraz w województwie łódzkim.    Teraz zamierza rozbudować swoją obecność na południu i zachodzie Polski. Jak zapewniają przedstawiciele PGS, firma przygląda się punktom usytuowanym na osiedlach.

– Naszym celem jest stworzenie dogodnej alternatywy dla hipermarketów – dodaje Michał Sadecki. Obecnie PGS szczegółowo analizuje rynek, by wybrać jak najlepsze lokalizacje dla swoich przyszłych sklepów, których w ciągu najbliższych 6 miesięcy ma powstać od 60 do 100, tak aby sieć wzrosła do około 700 punktów w kraju. Pojawienie się PGS na Podhalu oraz w Wielkopolsce będzie dla firmy absolutnym debiutem.

PGS

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com