Biznes

Pierwszy klient rozpoczął korzystanie z usługi kolokacji oferowanej przez GPW

Członkowie Giełdy, Dystrybutorzy Informacji Giełdowych oraz inniklienci GPW mają możliwość korzystania z usługi najszybszegodostępu do systemu transakcyjnego GPW (UTP), poprzez instalację sprzętu i oprogramowania w bezpośrednim sąsiedztwie UTP. Pierwszy Członek Giełdy – ERSTE Securities Polska – właśnie rozpoczął korzystanie z usługi kolokacji.

Usługa jest przeznaczona dla podmiotów wykorzystujących automatyczne systemy handlu, chcących zagwarantować sobie i swoim klientom najszybszy dostęp do rynków GPW w celu przesyłania zleceń i odbioru danych rynkowych. Usługa ta gwarantuje wszystkim klientom identyczny czas komunikacji z systemem UTP, który maksymalnie wynosi 500 mikrosekund (μs).

GPW oferując kolokację potwierdza status lidera w dziedzinie usług technologicznych i nowoczesnychrozwiązań dla rynku.

„Przykładamy dużą wagę do potrzeb i oczekiwań naszych partnerów i klientów. Szczególny nacisk kładziemy na zwiększanie dostępu do rynków GPW, co przyczynia się do wzrostu płynności instrumentów finansowych. Cieszymy się, że pierwszym podmiotem oferującym to rozwiązanie inwestorom jest ERSTE Securities Polska – powiedział Grzegorz Zawada, wiceprezes Zarządu GPW.

„Jesteśmy niezmiernie dumni, że jako pierwszy Członek Giełdy możemy zaoferować naszym klientom usługę najszybszego dostępu do systemu transakcyjnego GPW. Wierzymy, że usługa kolokacji pozwoli nam przyciągnąć na GPW kolejne firmy stosujące najbardziej zaawansowane systemy handlu automatycznego zarówno na rynku kasowym jak i terminowym. Współpraca z GPW w tym obszarze doskonale wpisuje się wstrategię ERSTE Securities Polska S.A. zakładającą świadczenie usług handlu elektronicznego na najwyższym możliwym poziomie” – powiedział Franz Bichler, Członek Zarządu ERSTE Securities Polska.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Notowania GPW

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com