Reklamy
Biznes

Pierwszy producent z emisją obligacji na okaziciela?

Upper Finance Med Consulting pozyskał 28,6 mln zł w ramach 4-letnich obligacji na okaziciela dla spółki AUTOPART S.A.  To to kolejna emisja przeprowadzona przy udziale Upper Finance Med Consulting dla mieleckiego producenta.

– Spółka AUTOPART S.A. jako pierwsza spółka z branży produkcyjnej zdecydowała się na emisję obligacji na okaziciela. Pozyskane środkizostaną przeznaczone na bieżącą działalność firmy. AUTOPART bardzo prężnie rozwija się w ciągu ostatnich lat, co pokazuje, że rynek cały czassprzyja prowadzeniu biznesu. Nic więc dziwnego, że spółka znająca wszystkie zalety emisji obligacji postanowiła po raz kolejny skorzystać z tej formy finansowania i dzięki nim rozwijać swoją działalność – wyjaśnia Tatiana Piechota, partner w Grupie Upper Finance i prezes zarząduUpper Finance Med Consulting.

Głównym przedmiotem działalności AUTOPART jest produkcja akumulatorów zarówno na rynek krajowy jak i na eksport. Spółka podąża za najnowszymi trendami, jakie dyktują potentaci rynkowi. W procesach produkcyjnych korzysta z technologii hybrydowej i wapniowej, które są obecnie dominujące na rynku. Te technologie pozwalają zaspokajać potrzeby całego rynku samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych, łodzi, motocykli, pojazdów elektrycznych, wózków golfowych oraz zasilania urządzeń elektrycznych.

Upper Finance Med Consulting zajmuje się doradztwem finansowym w procesie fuzji i przejęć, specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania dla sektora medycznego ale też w branży deweloperskiej mieszkaniowej i komercyjnej, gdzie jest liderem w pozyskiwaniu finansowania. Grupa Upper Finance specjalizuje się także wrestrukturyzacji podmiotów gospodarczych z wykorzystaniem instrumentów nowego prawa restrukturyzacyjnego.

Upper Finance

Reklamy