Reklamy
Biznes

Pokemony były odpowiedzialne za sprzedaż Nintendo przez dziesiątki lat

Pierwsza gra o Pokemonach powstała w 1996 roku, a do roku 2010 zostało sprzedanych ponad 200 milionów kopii gier o Pokemonach. Tylko jedna gra w historii konsoli Nintendo sprzedawała się lepiej.

– Z każdym powstaniem nowej gry o Pokemonach, Nintendo odnotowuje bardzo duży wzrost sprzedaży samej konsoli – to gry o Pokemonach były odpowiedzialne za sprzedaż konsoli przez dziesiątki lat – powiedziałserwisowi eNewsroom.pl Jakub Pieczykolan, prezes zarząduQubicGames – Obecnie Pokemon Go jest największą grą na konsolę Nintendo. Deweloperem Pokemon Go jest firma Niantic, która powstała jako start-up Google. Prezesem zarządu firmy Niantic jest John Hanke, w przeszłości założyciel firmy Keyhole, kupionej przez Google i tworzącej aplikację Google Earth – która stała się prekursorem aplikacji Google Maps. Bardzo wiele rozwiązań z Google Earth przeniesiono do Google Maps.

Od wielu lat firmy John’a Hanke związane są z geolokalizacją. Od 2010 roku, czyli od roku powstania firmy, Nantic zajęła się tworzeniem gier o rozszerzonej rzeczywistości w oparciu o Google Maps. Przez 5 lat Niantic tworzył inne tytuły tego typu gier, a Pokemon Go zawiera rozwiązania z tych produkcji. To właśnie wykorzystywane w nich rozwiązania są kluczowym elementem aplikacji znanej nam jako Pokemon Go. Gdyby nie powstały wcześniejsze tytuły, nie byłoby dzisiaj Pokemon Go – ocenia Pieczykolan.

eNewsroom.pl

Reklamy